Házenkáři Plzně slaví po patnácti letech titul díky velkolepému obratu

Lovosice

Házenkáři Plzně slaví po patnácti letech mistrovský titul. Západočeši zvítězili po dramatickém obratu ve skóre v sedmém kole nadstavbové části extraligy na palubovce druhých Lovosic 29:28 a tři kola před koncem soutěže mají v čele tabulky nedostižný osmibodový náskok.

Plzeňští hráči se společné fotografují s pohárem.

Plzeň potvrdila, že má skvělou aktuální formu, a i bez potrestaného nejlepšího střelce Milana Škvařila udržela v nadstavbové části stoprocentní bilanci. Dlouho přitom tahala za kratší konec. Na začátku téměř devět minut neskórovala a rychle prohrávala 0:3.

Po čtvrthodině sice hosté dokázali ztrátu smazat, ale domácí si i díky přesilovce vzali náskok zpět a zvýšili ho dokonce až na pět branek. V minulém kole na palubovce pražské Dukly inkasovala Plzeň za celý zápas 13 gólů, tentokrát jen za poločas dostala o čtyři více.

Po změně stran ale Plzeň na severočeského rivala rázně vyrukovala a předvedla velkolepý obrat. První nástup hostů ještě Lovosice odvrátily a po snížení na 17:16 díky Motlovi znovu odskočily na rozdíl čtyř gólů.

Plzeň ale ukázala velkou bojovnost v polovině druhé půle srovnala. Remíza jí přitom stačila k titulu. V závěru rozhodl veterán v brance hostů Motlík, který doslova zavřel prostor mezi tyčemi. Severočechům nebyly nic platné ani dvě přesilovky, Plzeňští získali třígólový náskok a o titul už nemohli přijít.

Extraliga házenkářů - 7. kolo nadstavby:
Skupina o 1.-6. místo:
Lovosice - Plzeň 28:29 (17:12)
Nejvíce branek: Motl 12/1, Berka 8, Jonáš 3 - Petrovský, Vinkelhöfer a Tonar po 5, J. Škvařil 5/3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/3. Vyloučení: 2:5. ČK: Šindelář (Plzeň). Diváci: 900.