Rubriky:

Míčové sporty

Durant je poprvé nejužitečnějším hráčem NBA

6. května 2014 17:20 - New York
(Aktualizováno: 6. května 2014 17:50)

Nejužitečnějším hráčem NBA byl vyhlášen Kevin Durant. Hvězdný střelec Oklahomy získal prestižní ocenění MVP poprvé v kariéře a stal se nástupcem čtyřnásobného držitele trofeje LeBrona Jamese. Na lídra mistrovského Miami zbylo letos druhé místo.

 

Mark D. Smith, Reuters

Pětadvacetiletý Durant letos počtvrté za posledních pět sezón ovládl střelecké statistiky, tentokrát s průměrem rovných 32 bodů na zápas, což je jeho maximum za sedmileté působení v zámořské lize. K tomu přidal v průměru 7,4 doskoku a 5,5 asistence na utkání. Oklahoma pod jeho vedením postoupila z druhého místa v Západní konferenci do play off, kde nyní bojuje už v druhém kole s Los Angeles Clippers.

"Zaslouží si to, odehrál skvělou sezónu hodnou MVP," vyjádřil se uznale o svém nástupci James, který vyhrál anketu v předchozích dvou letech právě před Durantem. Předtím James triumfoval i v sezónách 2008/09 a 2009/10, v roce 2011 jeho panování přerušil Derrick Rose z Chicaga.

O triumfu Duranta nebylo pochyb. Ze 125 hlasujících jej na první místo zařadilo 119, zbylých šest prvních míst získal James. Za nimi se seřadili Blake Griffin z Los Angeles Clippers, Joakim Noah z Chicaga a James Harden z Houstonu. Král střelců získal cenu MVP naposledy v roce 2001, kdy se to podařilo Allenu Iversonovi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty