Obhájce titulu NBA z Detroitu opět prohrál

Po vítězství v úvodním zápase finále Východní konference nestačil podruhé v řadě obhájce titulu v zámořské basketbalové NBA Detroit na Miami. Floridský tým nasměrovala k výhře osvědčená dvojice - Dwayne Wade a Shaquille O'Neal. První nastřílel 36 bodů a získal 7 doskoků, druhý přidal dalších 24 bodů.

Zápas ovlivnila nedisciplinovanost obhájců trofeje, kteří se většinu druhé půle zabývali diskuzemi s rozhodčími, což jejich výkonu výrazně uškodilo. Miami nastřílelo 11 bodů z trestných hodů během bodové série 13:4 v průběhu čtvrté čtvrtiny.

Na to reagovaly podrážděně hvězdy Detroitu Rasheed Wallace a Chauncey Billups. Hlasitě začali protestovat, za což dostali technické chyby. K nadávkám na rozhodčí se přidal i kouč Pistons Larry Brown.

Nejlepším střelcem domácích byl Richard Hamilton s 33 body, Detroit doplatil na mizerné proměňování trestných hodů. Uspěl jen v 15 ze 43 pokusů.

Čtvrtý zápas se hraje v úterý v noci opět v Detroitu.