Česko - Španělsko 3:0Volejbalistky prošly kvalifikačním turnajem v Madridu bez porážky

Madrid

České volejbalistky mají nakročeno k postupu na mistrovství Evropy v příštím roce. Na závěr prvního kvalifikačního turnaje v Madridu dnes porazily domácí Španělsko 3:0 po setech 25:15, 25:18, 25:19 a bez prohry vedou skupinu C. Příští týden jsou od pátku do neděle na programu odvety v Plzni.

Svěřenkyně italského kouče Carla Parisiho ztratily v průběhu turnaje v Madridu pouze jeden set po páteční výhře nad Slovinskem 3:1. V sobotu porazily Černou Horu 3:0 a dnes stejným poměrem i nejslabší tým skupiny Španělsko, které nezískalo ani bod a uhrálo pouze jednu sadu.

Hned od úvodu zápasu měly herně vyzrálejší české volejbalistky převahu. Španělky dvakrát o bod vedly, v dalším průběhu však nestačily čelit důrazněji a přesněji hrajícímu českému týmu. Bojovným Španělkám skřípala souhra a často ztrácely míče nevynucenými chybami.

Ve druhém setu domácí volejbalistky srovnaly krok a vyrovnanou partii udržovaly až do stavu 14:14. Následnou bodovou šňůrou 7:1 si ale české hráčky zajistily klid do koncovky.

Podobný průběh mělo i třetí dějství, ve kterém uhrály domácí reprezentantky 19 bodů, ale koncentrovaně hrající české volejbalistky nepřinutily v závěru k vážnějšímu vypětí sil. Utkání trvalo 76 minut.