Basketbalisté Opavy vyhráli v Pardubicích a získali ligový bronz

Basketbalisté Opavy získali v lize bronzové medaile. Sérii play off o třetí místo s Pardubicemi vyhráli 2:1 na zápasy, v rozhodujícím utkání zvítězili v soupeřově hale 79:62. Největší měrou k tomu přispěl autor 29 bodů Jakub Šiřina.

Pardubický rozehrávač Michal Čarnecký (vpravo) zkouší vyzrát na opavského Radima Klečku.

V obou předchozích zápasech přitom uspěl domácí tým, jenže v Pardubicích byla tentokrát vyrovnaná jen úvodní čtvrtina. Do druhé desetiminutovky vstoupili mnohem lépe svěřenci opavského trenéra Petra Czudka, v poločase už vedli o sedm a po půlhodině hry o 13 bodů.

Opava se na medailové pozice vrátila poprvé od roku 2003, kdy vybojovala poslední ze čtyř titulů. Pardubice naopak nedokázaly navázat na bronz z roku 2011.

Finálová série NBL může skončit ve středu. Obhájce mistrovského titulu Nymburk vede nad Prostějovem 2:0 a třetí zápas odehraje v domácím prostředí.

Play off basketbalové ligy mužů - o 3. místo:
Pardubice - Opava 62:79 (15:15, 28:35, 38:51)
Nejvíce bodů: Čarnecký 15, Bohačík 14, Nelson 7 - Šiřina 29, Klečka 14, Gniadek 13, Blažek 12. Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Hruša. Fauly: 17:19. Trestné hody: 21/10 - 14/9. Trojky: 8:8. Konečný stav série: 1:2.