Portugalsko - Česko 3:1Volejbalisté začali Světovou ligu prohrou v Portugalsku

Čeští volejbalisté vstoupili do Světové ligy prohrou. Ve skupině E podlehli v prvním duelu dvojzápasu s domácím Portugalskem 1:3 na sety.

Reprezentant Jiří Král smečuje.

Výběr trenéra Zdeňka Šmejkala měl celý zápas problém s přihrávkou po tvrdém servisu Portugalců. Jen ve druhém setu se volejbalisté prosadili a srovnali na 1:1, ale ve zbytku utkání se s rychlou a agresivní hrou domácích nesrovnali. V neděli se Češi v Povoa de Varzim střetnou s Portugalskem znovu a budou mít šanci na odvetu.

"Myslím si, že byl rozdíl v odvaze na servisu," řekl blokař Jiří Král. "Komu vycházel servis, ten vyhrál set. Měli jsme problémy se ztrátováním i z dobrého příjmu. Proto jsme byli neustále pod tlakem portugalského servisu," doplnil trenér Šmejkal.

Příští týden se poprvé ve Světové lize představí českým fanouškům, s Koreou budou hrát v českobudějovické Budvar Aréně 5. a 6. června. Čtvrtým celkem a favoritem skupiny je Nizozemsko, které na úvod zdolalo doma Koreu 3:0.