Finále NBA lépe odstartovalo San Antonio

Basketbalisté San Antonia vyhráli první finále zámořské basketbalové NBA a ujali se v sérii hrané na čtyři vítězství vedení 1:0. Domácím Spurs přitom hrubě nevyšel úvod, v první čtvrtině prohrávali s obhájcem titulu už 4:17. Pak zabraly hvězdy San Antonia Tim Duncan a Manu Ginobili, kteří nastříleli dohromady 50 bodů.

Argentinec Manu Ginobili dovedl San Antonio k výhře v nad Detroitem v úvodním finále NBA.

Argentinec Manu Ginobili dovedl svůj celek k důležitému prvnímu vítězství. Dvaadvacet ze svých 26 bodů získal v druhém poločase, kdy Detroit postupně odpadal. Navíc Ginobili rozčílil hvězdu Detroita Bena Wallace tak, že si hostující hráč strhl čelenku a dostal technický faul.

Proměněný trestný hod odstartoval sérii 19:4, po které se u Detroit nezvedl. Ginobili proměnil v druhé půli devět ze svých 10 pokusů. Výborně hrál i Tim Duncan, který k 24 bodům přidal 17 doskočených míčů.

Teprve potřetí v historii NBA se utkali ve finále soutěže poslední dva šampióni. Příliš košů během utkání diváci neviděli, pouze tři finále minulosti s časovým omezením střelby nabídla menší počet bodů.

Druhé finále se hraje v neděli v noci opět na palubovce San Antonia.

San Antonio - Detroit 84:69 (17:20, 35:37, 55:51)
Nejvíce bodů: Ginobili 26 - Billups 24
Nejvíce doskoků: Duncan 17 - Wallace 8
Nejvíce asistencí: Parker 3 - Billups 6