Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky postoupily do třetí fáze kvalifikace na MS

13. června 2005 18:23 - ZÁHŘEB

Vítězstvím 3:0 nad Chorvatskem si české volejbalistky udržely šanci zahrát si příští rok na mistrovství světa v Japonsku. Ve své skupině v Záhřebu skončily na druhém místě za neporaženým Srbskem a Černou Hornou a spolu s ním postoupily do třetí fáze kvalifikace. Tu absolvují od 1. do 3. července v Moskvě a o dvě přímá účastnická místa na šampionátu se utkají s Ruskem, Bulharskem a Ázerbájdžánem.

 

internet

"Postoupili jsme mezi posledních dvanáct evropských týmů, které mají šanci bojovat o mistrovství světa. Tím jsme napravili loňské zaváhání, když jsme se nedostali na Evropu," řekl ČTK trenér Stanislav Mitáč. Z dvanáctky evropských celků se do Japonska probojuje sedm, třetí týmy ze tří skupin ve třetí fázi ještě budou hrát play off.

Zápas s domácím Chorvatskem české hráčky dobře rozjely, držely si až čtyřbodový náskok a zvládly těžkou koncovku. "Druhý set byl excelentní, bez chyb, naše hra měla hlavu a patu, což mě potěšilo," uvedl Mitáč s tím, že se dařila po rychlých přihrávkách hra středem sítě i zapojení Havlíčkové do útoku ze zadní zóny.

Třetí sada byla vyrovnanou partií, oba celky se střídaly ve vedení, ale do koncovky šly Chorvatky s vedením 24:22. Nakonec se Češkám podařilo odvrátit čtyři setboly a po hladké výhře nemusely čekat, jak dopadne večerní zápas. "Naše poslední body získaly postupně Těkněždjanová, Chalcarzová, Šenková, Kalčíková útokem, pak blokem a nakonec zablokovala Havlíčková," popsal trenér.

Členky Mitáčova výběru se v Záhřebu prosadily i v individuálních činnostech, teprve sedmnáctiletá Havlíčková vedla pořadí nejlepších hráček v útoku. "Pastulová zase byla nejlepší blokařkou, Tomanová nejlépe přihrávající hráčkou a Brejchová má ze všech středaček nejvíce zablokovaných míčů. To je milé," dodal trenér.

Česká republika - Chorvatsko 3:0 (24, 19, 26)
Rozhodčí: Čuk (SČH), Fatrdla (SR). Čas: 80 min. Diváci: 200.
Sestava ČR: Krupníková, Chalcarzová, Pastulová, Havlíčková, Šenková, Brejchová, libero Tomanová - Těknědžjanová, Michnová, Kučerová.
Konečná tabulka:
1. SČH 3 3 0 9:1 6
2. Česká rep. 3 2 1 6:3 5
3. Slovensko 3 1 2 4:7 4
4. Chorvatsko 3 0 3 1:9 3

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty