Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Španělsko 41:73

Pomsta nevyšla. Mladé basketbalistky budou hrát doma o světový bronz, Španělsko bylo nad jejich síly

5. července 2014 20:07 - Plzeň

Pomsta za loňskou finálovou prohru na mistrovství Evropy šestnáctiletých nevyšla, Španělky byly nad síly českých basketbalistek i v plzeňském semifinále MS do 17 let. Mladé basketbalistky tak doma na šampionátu po prohře 41:73 nastoupí v neděli od 18 h v boji o bronz s Maďarkami.

 

www.cbf.cz

České hráčky sice toužily vrátit Španělkám prohru z boje o evropské zlato, jenže už v 5. minutě prohrávaly 0:8. Teprve pak se Holešínská trefila z trojkové vzdálenosti, žel víckrát se už neprosadila a české trápení v útoku doléhalo na celý tým. Španělský uragán se nedařilo zastavit a za stavu 4:17 si trenér Fousek bral už podruhé time-out.

Pohyblivá, k tomu velmi tvrdá obrana soupeřek dělala jeho svěřenkyním výrazné potíže. Úspěšnost střelby českého týmu v první třetině byla pouhých osm procent, elitní pivotka Reisingerová čekala na svůj koš ze hry až do 25. minuty. Za celý šampionát neporažené Španělky měly jasně navrch i při doskoku a s lehkostí vyhrávaly osobní souboje.

Navíc časté ztráty míče v podání domácích (jen za poločas 17) nabízely soupeřkám snadné koše z brejků a rozdíl skóre narůstal do hrozivé podoby. Česku se k tomu vůbec nedařily trestné hody, úspěšnost nedosáhla ani na padesát procent.

Stav 15:40 v polovině duelu naznačoval, že je o finalistkách prakticky rozhodnuto, ale mladé české reprezentantky i tak zdobila velká bojovnost. Rvaly se o každý míč a třetí čtvrtinu dokázaly dokonce vyhrát, jenže ztráta se ztenčila jen o čtyři body. Španělky měly na své straně víc sil i individuálního umu a bylo zřejmé, že vedení nepustí.

Poslední čtvrtinu proto odehrály za domácí náhradnice, klíčové hráčky Fousek už šetřil na zápas o třetí místo. Konečný rozdíl skóre tak sice narostl na 32 bodů, ale to už nic neřešilo. České reprezentantky byly smutné, ale nekončily v beznaději. Vždyť v neděli od 18 hodin pro ně bude ve hře ještě bronzová medaile.

„Absolutně se nám nepodařil vstup do utkání a moc brzy byl rozdíl ve skóre veliký. Proti tak neuvěřitelně dobrému týmu, jaký má v tomto ročníku narození Španělsko, se ztráta dohání velice těžko. Na holkách se trochu projevila únava, místy se jim až extrémně nedařilo, ale je to i o kvalitě soupeřek," tvrdil asistent trenéra Petr Kapitulčin a připomněl, že Španělky všechna utkání na šampionátu vyhrály minimálně o dvacet bodů.

MS basketbalistek do 17 let v Plzni - semifinále
Česko - Španělsko 41:73
Nejvíce bodů: Šípová 10, Reisingerová 7, Matušková 6 - Cazorlaová 13, Raventosová a Salvadoresová po 11, 2140 diváků, čtvrtiny 6:21, 9:19, 19:15, 7:18
USA - Maďarsko 91:63
Nejvíce bodů: Samuelsonová 25, Anigweová 14 - Dubeiová 16, Kissová 9
Utkání o 5. - 8. místo:
Austrálie - Francie 65:48
Kanada - Japonsko 46:45
kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty