Rubriky:

Míčové sporty

Kiki a Maki válí dál! Beachvolejbalistky vybojovaly na grandslamu v Gstaadu bronz

13. července 2014 12:00 - Gstaad
(Aktualizováno: 13. července 2014 12:38)

Už třetí medaili získaly plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková v této sezóně na Světovém okruhu. Na grandslamu ve švýcarském Gstaadu vybojovaly bronz po úporné bitvě s Brazilkami Julianou a Marií Antonelliovou. V obou setech české vítězky dvou letošních turnajů dlouho prohrávaly, ale bodové manko vždy smazaly a zvítězily 27:25 a 21:19.

 

Jaroslav Bartoš, ČTK

Kolocová se Slukovou prožívají pohádkovou seznu. Zahájily ji triumfem doma v Praze a před třemi týdny vybojovaly historický titul na grandslamu v Berlíně. V chladném a deštivém Gstaaadu jim sobotní semifinále nevyšlo, dnes však zápas o třetí místo rozhodly pro sebe. V šestnáctistupňovém chladu je mohl hřát další velký úspěch.

„Nemůžu tomu uvěřit, máme úžasnou sezónu. Bojovaly jsme o každý míč, i když jsme hodně prohrávaly," radovala se Sluková v rozhovoru na kurtu. Kolocová nejprve se širokým úsměvem poprosila, aby její jméno nebylo vyslovováno jako „Koloková", ale s písmenem C, pak chrlila další superlativy. „Nevyšly nám začátky, ale neuvěřitelně jsme se vrátily do zápasu," řekla.

Šestadvacetileté Češky proti Julianě, která během kariéry posbírala 45 zlatých medailí, a Antonelliové, jež má vavřínů devět, v první sadě prohrávaly už 8:16. Zdánlivě ztracený set ale zachránily, odvrátily dva setboly a samy pátý proměnily.

Ve druhé sadě znovu rychle prohrávaly až o pět bodů (2:7), ale definitivně vývoj otočily na 18:17 a po neskutečné výměně se dostaly k prvnímu mečbolu. Hned ho využily a z posledních 12 zápasů se radovaly z 11. vítězství. Spolu s bronzovou medailí Kolocová, Sluková inkasovaly i prémii 32 tisíc dolarů a dalších 640 bodů do světového žebříčku, v němž byly před Gstaadem na 11. místě. Účastnily se však jen pěti turnajů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty