Polsko - ČR 75:73Poláci oplatili basketbalistům těsnou prohru

Walbrzych

Čeští basketbalisté v přípravě na kvalifikaci o mistrovství Evropy prohráli 73:75 v Polsku. Svěřenci bývalého asistenta u českého národního týmu Mika Taylora tak Čechům oplatili páteční prohru 65:70.

Zatímco v pátek výrazněji vedli jen Češi, tentokrát v průběhu druhé čtvrtiny utekli Poláci, kteří šli na poločasovou přestávku s náskokem 15 bodů. Vedení si drželi i ve třetí čtvrtině, i přes šňůru soupeře 9:0. V poslední části ale čeští reprezentanti zabrali a udělali ze zápasu drama.

Ještě 50 vteřin před koncem to bylo o jediný bod, ale koncovku lépe zvládli polští basketbalisté a zajistili si těsnou výhru.

Nejlepším českým střelcem byl s 15 body Pumprla, na dvouciferný počet bodů se dostali i Auda, Balvín, Welsch a Muirhead.

Utkání se hrálo za zavřenými dveřmi, a tak si oba trenéři zkoušeli především herní varianty, jak překvapit soupeře v kvalifikaci. Trenér Ronen Ginzburg navíc dnes neměl k dispozici Hrubana a stále ještě na hřišti chyběl i Satoranský.

Přípravné utkání basketbalistů:
Polsko - ČR 75:73 (19:15, 44:29, 60:49)
Nejvíce bodů: Michalak 15, Hrycaniuk 14, Zamojski a Waczyňski po 11 - Pumprla 15, Muirhead 12, Auda a Balvín po 11, Welsch 10. Fauly: 24:23. Trestné hody: 18/9 - 26/17. Trojky: 10:6.