Rubriky:

Míčové sporty

Juliana, Antonelliová - Kolocová, Sluková 2:0

Kiki a Maki skončily v Haagu bez medaile

20. července 2014 12:48 - Haag
(Aktualizováno: 20. července 2014 14:17)

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková skončily na turnaji v Haagu čtvrté místo. V duelu o bronz nestačily Brazilkám Julianě a Marii Antonelliové a prohrály 13:21, 14:21, jen těsně se tak nedopracovaly ke čtvrtému umístění na stupních vítězů na turnajích Světového okruhu v tomto ročníku.

 

Michal Kamaryt, ČTK

V repríze utkání o třetí místo z předchozího grandslamu v Gstaadu tentokrát české olympioničky na šesté nasazené Brazilky nestačily a na rozdíl od vyrovnané bitvy z minulého týdne prohrály tentokrát jasně za 35 minut.

Pátému páru z OH v Londýně dělal problémy především umístěný servis Antonelliové. "Umísťovala to dobře, na čáry. Ze začátku jsem se vůbec nedokázala dostat k míči. Podávala velice dobře a já na to nebyla připravená," pochválila Kolocová soupeřku v pozápasovém rozhovoru.

Také Sluková uznala, že měly Brazilky jasně navrch a český pár nedokázal najít zbraň, kterou by je zatlačil. "V podstatě nic se nedařilo a myslím, že skóre to dokazuje. Teď jsem z našeho výkonu zklamaná, ale byl to dobrý turnaj," řekla Sluková, jež spolu s Kolocovou za čtvrté místo inkasuje prémii 30 000 dolarů.

Maximem Kolocové se Slukovou ve vydařené sezóně je červnový triumf v Berlíně, kde vybojovaly historické turnajové vítězství na podniku nejvyšší kategorie. Před týdnem na něj navázaly bronzem z Gstaadu. Úspěšné léto odstartovaly premiérovým vítězstvím na Světovém okruhu na květnovém pražském turnaji kategorie Open.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie grandslam v Haagu
Muži:
Finále:
Fijalek, Prudel (6-Pol.) - Rosenthal, Dalhausser (1-USA) 2:1 (18, -13, 13)
O 3. místo:
Emanuel, Pedro (8-Braz.) - Alison, Bruno (3-Braz.) 2:1 (-12, 16, 11)
Ženy:
Finále:
Limaová, Fernanda (11-Braz.) - Holtwicková, Semmlerová (8-Něm.) 2:1 (16, -16, 12)
O 3. místo:
Juliana, Antonelliová (6-Braz.) - Kolocová, Sluková (3-ČR) 2:0 (13, 14).
ČTK, Sport.cz

Zrušit