Rubriky:

Míčové sporty

Soud rozhodl, že jednání o prodeji LA Clippers mohou pokračovat

29. července 2014 08:26 - Los Angeles

Jednání o prodeji basketbalového klubu Los Angeles Clippers mohou pokračovat. Soud v Los Angeles rozhodl, že manželka potrestaného majitele týmu Donalda Sterlinga měla právo vyjednat dohodu s bývalým šéfem Microsoftu Stevem Ballmerem, který za klub nabídl rekordní dvě miliardy dolarů. Soudce tak zamítl pokus Donalda Sterlinga obchod zablokovat.

 

Lucy Nicholson, Reuters

"Nemohu uvěřit, že už je to za námi," prohlásila Shelly Sterlingová, jež po vynesení předběžného rozhodnutí neudržela slzy. Sterling se podle svých právních zástupců hodlá odvolat, chystaný prodej klubu to už ale nemůže odložit. Právníci Sterlingové a Ballmera oznámili, že by chtěli transakci dotáhnout do 15. srpna.

Shelly Sterlingová, jež žije s manželem v odloučení, vyjednala obchod v květnu poté, co vedení NBA Sterlinga v dubnu doživotně vyloučilo za rasistické poznámky. Osmdesátiletý miliardář, jenž klub koupil v roce 1981, nejprve na obchod kývl, pak si to ale rozmyslel, zažaloval NBA a prohlásil, že jeho žena neměla právo bez jeho souhlasu prodej dojednat.

Devětasedmdesátiletá Sterlingová ale tvrdí, že je momentálně jedinou správkyní rodinného trustu, neboť u jejího manžela byla diagnostikována počáteční fáze Alzheimerovy choroby. Podle zakládací smlouvy v takovém případě mělo právo nakládat s majetkem přejít na Sterlingovou.

Sterling však tvrdil, že ho manželka podvedla, protože on ani lékařka Meril Platzerová při vyšetření netušili, že se provádí kvůli disponování s trustem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty