Rubriky:

Míčové sporty

VIDEO: Trenky dolů, show začíná. Takhle nigerijští stolní tenisté slavili senzační medaili

1. srpna 2014 15:18 - Glasgow

Afričané si své sportovní úspěchy dokážou vždy náležitě užít. Radost projevují různě, fotbalisté po vstřelených gólech baví ochozy originálními tanečky u rohového praporku, stolní tenisté zase v rámci oslav cenného kovu předvedou nic netušícím příznivcům striptýz. Přesně takhle se nigerijští borci s pálkou těšili z nečekaného bronzu na probíhajících Hrách Commonwealthu.

Nigerijci patří ve stolním tenisu k outsiderům. O to větší šok jejich medaile na letošních Hrách Commonwealthu způsobila. Ve skotském Glasgow dokráčeli v soutěži týmů až do semifinále, kde sice nestačili na Singapur, v boji o třetí místo ale porazili Indii 3:1 a mohli se radovat z překvapivého bronzu.

Ojo Onaolapo nefiguruje ve světovém žebříčku v první třístovce a v rozhodujícím souboji proti 40. hráči světa Kamalu Achantovi se mu příliš šancí nedávalo. Jenže teprve devatenáctiletý rodák z města Akure se vypjal k velkému výkonu a po setech 11:9, 3:11, 11:7 a 11:5 zajistil Nigérii rozhodující třetí bod.

Gejzír radosti v nigérijském táboře explodoval naplno. Mladík Onaolapo předvedl divákům zábavnou show okořeněnou striptýzem. Do kabiny ho jeho šťastní spoluhráči nakonec odnesli na rukách.

jsv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty