Rubriky:

Míčové sporty

Kolocová se Slukovou v Klagenfurtu místo zápasu trénovaly

31. července 2014 11:04 - Klagenfurt

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková postoupily v Klagenfurtu bez porážky přímo do 2. kola grandslamu Světového okruhu. Druhé nasazené Češky, které měly už po středečních výhrách jistý postup z prvního místa, své vystoupení v základní skupině uzavřely bez boje. Jejich soupeřky Lauren Fendricková a Brooke Sweatová k zápasu kvůli zranění nenastoupily.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Volný den po skreči Američanek využily Kolocová se Slukovou k lehkému tréninku. V Klagenfurtu by rády navázaly na předchozí úspěšná vystoupení, která odstartovaly vítězstvím na květnovém turnaji v Praze. Před měsícem vybojovaly v Berlíně historické vítězství na podniku nejvyšší kategorie a v červenci na něj navázaly bronzem z Gstaadu a čtvrtým místem v Haagu.

O postup do čtvrtfinále si české olympioničky, které předchozí grandslam v Long Beach vynechaly kvůli zdravotním problémům Slukové, zahrají v pátek. Za soupeřky budou mít velezkušené Brazilky Larissu a Talitu, které vyměnily partnerky, spolu absolvují teprve třetí turnaj a jsou nasazené až jako devatenáctky.

Robert Kufa s Martinem Tichým prohráli oba dnešní zápasy. V prvním nestačili na německý pár Walkenhorst, Windscheif a pak neměli šanci proti nasazeným jedničkám a vítězům tří z posledních čtyř turnajů Američanům Rosenthalovi s Dalhausserem. Skupinu čeští beachvolejbalisté zakončí v pátek proti jiné dvojici z USA Gibb, Patterson.

Turnaj kategorie grandslam Světového okruhu mužů a žen v plážovém volejbalu v Klagenfurtu (Rakousko):
Muži:
Skupina A:
Walkenhorst, Windscheif (17-Něm.) - R. Kufa, Tichý (32-ČR) 2:0 (15, 14)
16:00 R. Kufa, Tichý - Rosenthal, Dalhausser (1-USA)
Ženy:
Skupina B:
Kolocová, Sluková (2-ČR) - Broderová, Valjasová (31-Kan.) 2:0 (23, 15)
Kolocová, Sluková - Dayová, Rossová (18-USA) 2:0 (12, 19)
Kolocová, Sluková - Fendricková, Sweatová (15-USA) bez boje
Kolocová se Slukovou vyhrály bez porážky skupinu a postoupily přímo do pátečního 2. kola hlavní soutěže.
ČTK

Zrušit