Rubriky:

Míčové sporty

Veselý se po odchodu z NBA upsal Fenerbahce Istanbul

5. srpna 2014 18:13 - Istanbul
(Aktualizováno: 5. srpna 2014 18:36)

Český basketbalista Jan Veselý podle očekávání po třech nevydařených sezónách opouští zámořskou NBA a vrací se zpět do Evropy. Od nové sezóny bude hrát za Fenerbahce Istanbul. Turecký šampión a účastník Evropské ligy oznámil, že s ostravským rodákem podepsal dvouletou smlouvu.

 

Facebook

Veselému skončila v NBA tříletá nováčkovská smlouva. Po dvou a půl letech ve Washingtonu, který ho draftoval v roce 2011 jako sedmého v pořadí, a jaru stráveném v Denveru se rozhodl využít lákavou nabídku Fenerbahce, než aby čekal, zda po něm sáhne nějaký tým nejslavnější soutěže.

"Odchod do NBA pro mě byla velká výzva a pomohlo mi to, abych se stal hráčem, kterým nyní jsem. Ale po třech sezónách jsme začal mít potřebu vrátit se do Evropy. Dlouho jsem o tom přemýšlel a po poradě s blízkými jsem se rozhodl vrátit," řekl Veselý pro web Fenerbahce.

Český basketbal tak bude bez svého zástupce v NBA. Zatímco Veselý ji opustil, Tomáš Satoranský ještě zřejmě o dva roky odchod do zámoří oddálil a domluvil se na smlouvě v Barceloně. Obě největší české hvězdy si tak zahrají proti sobě v Evropské lize, kde jsou Barcelona i Fenerbahce v jedné skupině.

Fenerbahce si vybral kvůli trenérovi

Právě v Eurolize chce nyní turecký šampión konečně prorazit, dosud byl nejlépe ve čtvrtfinále. Slavný srbský kouč Željko Obradovič proto tým výrazně posiluje. Již přišel bývalý Veselého spoluhráč z Partizanu Bělehrad Bogdan Bogdanovič, Američané Ricky Hickman a Andrew Goudelock či jiný bývalý hráč NBA Semih Erden.

"Zvolil jsem Fenerbahce, protože ho vede nejlepší evropský trenér, který buduje nový tým. A navíc se tu potkám s mými přáteli. Jsem opravdu nadšený a jsem připravený pomoci Fenerbahce k úspěchům," dodal.

Příchod Veselého se však protahoval; první informace o předběžné dohodě se objevily už 19. července. Až v úterý Fenerbahce spekulace potvrdilo a oznámilo příchod českého hráče schopného hrát na postech 3 až 5.

Veselý tak konečně získal angažmá, což bylo dosud jedinou překážkou jeho účasti v národním týmu, který 10. srpna vstoupí do kvalifikace o mistrovství Evropy. Je tak možné, že se druhý nejlepší český basketbalista minulé sezóny po Satoranském stačí připojit k výběru trenéra Ronena Ginzburga.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty