Brazílie vyhrála potřetí za sebou Světovou ligu

Volejbalisté Brazílie vyhráli potřetí za sebou a popáté v historii Světovou ligu. Stejně jako předloni porazili v nedělním finále v Bělehradu domácí celek Srbska a Černé Hory, který je jen nakrátko zaskočil razantním nástupem a hladkou výhrou 25:14 v úvodním setu. Pak už zápasu podobným stylem kralovali olympijští vítězové z Atén a úřadující mistři světa.

Brazilci získali za první místo milion dolarů a v historickém pořadí Světové ligy stahují náskok Italů, kteří mají na kontě osm prvenství. O zbývající výhry se v 16 odehraných ročnících podělily Nizozemsko, Kuba a Rusko.

Třetí místo letos obsadili Kubánci, kteří porazili Polsko 3:2. Poláci tak po sobotním semifinálovém výpadku v utkání proti Srbům, v němž je dělily od vítězství pouhé dva míče, znovu nezvládli pátý set.