Francie - Španělsko 65:52Srbové budou v semifinále MS hrát s Francií, domácí Španělé končí

Basketbalisté Španělska skončili na domácím mistrovství světa ve čtvrtfinále, v Madridu je po vítězství 65:52 vyřadili úřadující evropští šampióni z Francie. V souboji o finále se Francouzi utkají s celkem Srbska, který suverénně vyhrál 84:56 nad Brazílií a minimálně tak zopakuje čtvrté místo z předchozího šampionátu v roce 2010. Druhou semifinálovou dvojici tvoří obhájci titulu z USA a Litva.

Španělský basketbalista Marc Gasol (vlevo) v souboji s Francouzem Rudym Gobertem. Vzadu přihlíží Španěl Serge Ibaka.

Francouzi začali proti stříbrným medailistům z olympijských her Španělům šňůrou 8:0, první koš dostali až ve čtvrté minutě, ale zanedlouho už prohrávali 11:12. Domácí tým pak v neúprosné bitvě obran dotáhl i sedmibodovou poločasovou ztrátu, ale v závěru nedokázal ubránit Thomase Heurtela. Pětadvacetiletý rozehrávač, který hraje právě ve španělské lize, neomylně skóroval z nájezdů i střelami z dálky.

Nejlepším španělským střelcem byl se 17 body Pau Gasol. Jeho bratr Marc, který si v úterý odskočil k porodu dcery Julie, zato v utkání proměnil jen jediný ze sedmi střeleckých pokusů.

Srbové sváděli s Brazilci vyrovnaný souboj jen v prvním poločase, který vyhráli 37:32. Po přestávce ale favorité přidali a Jihoameričané už nestačili. Nejlepším střelcem zápasu byl Milos Teodosič, který proměnil všech svých deset trestných hodů a celkem si připsal 23 bodů.