Rubriky:

Míčové sporty

Brazílie - Rusko 3:0

Brazilci se na MS rychle otřepali z první porážky, vyřídili Rusko a mají jisté semifinále

17. září 2014 22:26 - Lodž

Z první porážky na mistrovství světa volejbalistů, kterou utrpěli po pětisetové bitvě s domácími Poláky, se obhájci titulu Brazilci bleskově oklepali. Ve středu večer v existenčním zápase vyřídili olympijské vítěze Rusy ve třech setech, čímž si zajistili místenku mezi elitní čtyřkou.

Se čtyřmi body ve skupině H mají Brazilci jistotu postupu, protože bez ohledu na výsledek středečního souboje Polska s Ruskem zůstane alespoň jedna z těchto zemí v tabulce za nimi. „V tom je největší síla našeho mužstva, jak umí hrát i s nožem na krku. Věděli jsme, co je ve hře a museli pustit z hlavy myšlenky na to, co se stalo proti Polsku," tvrdil kapitán úřadujících šampiónů Bruno Rezende.

Poláci zvládli na turnaji už tři tie breaky v řadě a neopouští je sen o triumfu v domácím prostředí. Postup mezi elitní čtyřku jim zajistí zisk alespoň dvou setů ve čtvrtečním duelu proti olympijským vítězům.

Ve skupině G stačí Francouzům dnes uhrát jedinou sadu proti Íránu a posunou tím do semifinále sebe i Němce, kteří včera udolali zjevně unavené asijské šampióny. Vzhledem k tomu, že senzace šampionátu Íránci uhráli pouze 55 míčů, jejich postupové naděje se dostaly čistě do roviny teorie.

Prakticky tak mohou Německo i Francie začít slavit, že budou hrát o medaile, ale i pro Írán může být zápas o 5. místo absolutním úspěchem, vždyť nejlepším umístěním na MS byla dosud 19. příčka z roku 1998.

MS volejbalistů v Polsku:
Skupina G:
Německo - Írán 3:0 (15, 21, 19)
Pořadí:
1. Francie 3 (3:0)
2. Německo 3 (3:3)
3. Írán 0 (0:3)
Skupina H:
Brazílie - Rusko 3:0 (22, 20, 21)
Pořadí:
1. Brazílie 4 (5:3)
2. Polsko 2 (3:2)
3. Rusko 0 (0:3)
kez, Právo

Zrušit