Rubriky:

Míčové sporty

Brazílie - Francie 3:2

Brazilští volejbalisté sahají po čtvrtém titulu z MS v řadě, ve finále čekají Poláci

20. září 2014 15:44 - Katovice/Lodž
(Aktualizováno: 20. září 2014 23:00)

Domácímu Polsku se splnil sen, neboť o zlato na mistrovství světa volejbalistů se v neděli utká domácí tým a úřadující šampióni z Brazílie. Ti se do finále probojovali po pětisetové bitvě s Francií, Poláci si poradili s Německem 3:1. Brazilci mají šanci získat titul už počtvrté v řadě, Poláci zase mohou vyhrát domácí šampionát jako první od triumfu Čechoslováků v Praze v roce 1966.

 

Kacper Pempel, Reuters

Úvodní semifinále v zaplněné Spodek Areně v Katovicích nabídlo obrovské drama se šťastným koncem pro jihoamerickou velmoc. Panování Brazílie na světové scéně trvá od roku 2002, což ale polští hráči s podporou 12 tisíc fanoušků hodlají v neděli večer změnit.

Brazilci v semifinále s Francií předvedli skvělou defenzivu včetně 14 bodových bloků a nápaditý útok. Po jejich počáteční jasné převaze svěřenci Laurenta Tillieho, jenž krátce vedl i českou reprezentaci, postupně nacházeli díry v jejich obraně a dvakrát srovnali krok. Francouzi ale nakonec rozhodující sadu ztratili 12:15.

"V neděli chceme přepsat historii, udělat něco, co ještě nikdo nedokázal," jásal brazilský kapitán Bruno Rezende. Než začala éra Brazílie na MS, dosáhli na zlatý hattrick Italové v letech 1990 až 1998, ale čtvrtý triumf už nepřidali.

V souboji poražených semifinalistů může Francie zopakovat bronz po 12 letech, Němci budou hrát o první medaili od roku 1970.

Volejbalisté Ruska alespoň trochu napravili zklamání závěrečnou výhrou nad Íránem 3:0 a konečným 5. místem. Úřadující olympijští vítězové a nejúspěšnější země v historii MS však potřetí v řadě odjela ze šampionátu bez cenného kovu. Pro íránský tým je naopak šestá příčka obrovským úspěchem a suverénně historickým maximem.

Rusové před dnešním závěrečným vystoupením v Lodži třikrát za sebou prohráli a frustraci někteří hráči neunesli. Polská média zveřejnila video, na němž někteří z ruských reprezentantů ukázali po předchozí prohře s Polskem (2:3) při odchodu ze hřiště do šatny domácím fanouškům vztyčený prostředníček.

Mistrovství světa volejbalistů v Polsku:
Semifinále:
Brazílie - Francie 3:2 (18, -23, 23, -22, 12)
Polsko - Německo 3:1 (24, 26, -23, 21).
O 5. místo:
Rusko - Írán 3:0 (19, 21, 18).
Nedělní program:
16:40, o 3. místo: Francie - Německo
20:25, finále: Polsko - Brazílie.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty