Rubriky:

Míčové sporty

Hapoel Jeruzalém - Nymburk 94:84

Basketbalisté Nymburku si Euroligu znovu nezahrají

24. září 2014 19:53 - Oostende

Basketbalistům Nymburku nevyšel ani pátý pokus o postup do prestižní Evropské ligy. V kvalifikaci prohráli hned ve čtvrtfinále s Hapoelem Jeruzalém 84:94 a další dvě kola budou již bez nich. Znovu si tak zahrají alespoň druhou hlavní evropskou pohárovou soutěž Eurocup.

 

Petr Hloušek, Právo

Nymburk do utkání nastoupil bez čtyř důležitých hráčů Luboše Bartoně, Christiana Burnse, Garreta Stutze a Dereka Raivia, kteří mají zdravotní problémy. Šanci tak musel dostat i mladý odchovanec Martin Kříž. Ten se prezentoval velmi dobrým výkonem a měl třetí nejlepší hodnocení ze všech hráčů Nymburku v utkání. Za 21 minut stihl devět bodů a devět doskoků.

Český šampion se podobně jako při pondělním vstupu do sezony v NBL trápil v obraně, kde prohrával souboje jeden na jednoho a nefungovala výpomoc. Hapoel tak dával snadné koše a měl velmi dobrou úspěšnost střelby.

V útoku se sice Nymburku v úvodu rovněž dařilo a především zásluhou rozehrávače Dariuse Washingtona držel se soupeřem krok, ale od druhé části začali Nymburští hrát hodně individualisticky a Hapoel toho využil k odskočení na 15 bodů. Dařilo se zejména americké opoře Braceyovi Wrightovi, autorovi 22 bodů.

Pak zavelel Radoslav Rančík, který měl velký podíl na tom, že se Nymburk v úvodu třetí části dotáhl na šest bodů. Jenže poté se útok Nymburku zcela rozpadl, Hapoel předvedl šňůru 15:2, odskočil na 19 bodů a o vítězi se zdálo být jasno.

Do té doby trápící se Tre Simmons však dvěma rychlými trojkami ještě vykřesal naději. Nymburku navíc vyšel tah s přechodem na zónovou obranu, která zastavila útok Hapoelu, a přišlo další snížení na pouhých šest bodů. Izraelský celek však ani tentokrát nezpanikařil a zkušeně dovedl zápas k výhře a postupu.

Kvalifikace o postup do Evropské ligy basketbalistů:
Hapoel Jeruzalém - Nymburk 94:84 (24:21, 48:39, 72:56)
Nejvíce bodů: Wright 22, Jones 16, Kitchen 15, Smith 14 - Washington a Simmons po 18, Rančík 15, Welsch 10, Kříž 9. Fauly: 19:22. Trestné hody: 24/17 - 18/14. Doskoky: 34:32. Trojky: 1:6.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty