Plzeň - KP Brno 23:20Házenkáři Plzně se po čtvrtém kole extraligy dostali do vedení

Házenkáři Plzně porazili Brno 23:20 a po čtvrtém kole extraligy se zásluhou nejlepšího skóre dostali do čela tabulky. Před druhým Zubřím nyní obhájci titulu vedou o jeden gól, šest bodů má na kontě i třetí Dukla Praha.

Plzeň s Brnem sváděla od počátku vyrovnanou bitvu a oba týmy se střídaly ve vedení. Do závěrečné patnáctiminutovky vstoupili lépe domácí, kteří si vypracovali dvougólový náskok a vedení už udrželi.

"Věděli jsme, že nás proti Brnu čeká těžký zápas, a to se potvrdilo. Nedařilo se nám odskočit na výraznější vedení," konstatoval trenér Plzně Martin Šetlík, podle něhož jeho svěřencům v závěru pomohlo i trochu štěstí.

Kouč Brna Pavel Čejka si posteskl, že jeho tým v prvním poločase neproměňoval vyložené šance a ve druhé půli pak nedokázal udržet náskok. "Okolo 50. minuty jsme udělali pár zbytečných chyb a Plzeň odskočila do rozhodujícího trháku, který už jsme nedokázali stáhnout," uvedl.

Extraliga házenkářů - 4. kolo:
Plzeň - KP Brno 23:20 (12:10)
Nejvíce branek: M. Škvařil 8, J. Škvařil 5/1, Linhart 3 - Kubis 5/4, Mráz 4, Hubáček a Aspridis po 3. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 1:4. Vyloučení: 4:4. Diváci: 510.
Zlín - Přerov 39:22 (20:10)
Nejvíce branek: Kafka 7, Zbránek 6, Dujčák 5/1 - Švébiš 5, Zemánek 4, Pernička 4/3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1:3. Vyloučení: 5:4. Diváci: 200.