Prostějov - USK Praha 79:70Prostějov vydřel na úvod basketbalové ligy výhru nad USK

Prostějov

Basketbalisté vicemistrovského Prostějova vstoupili do nové sezóny NBL vydřenou domácí výhrou 79:70 nad USK Praha. Slovinský kouč hostů Mirzad Alilovič dlouho živil v dohrávce 1. kola naději na vítězný debut v české nejvyšší soutěži, nakonec ale jeho tým pošesté za sebou s Orly prohrál.

Prostějov v prvním poločase odskočil do dvouciferného vedení, ale Pražané se ještě před hlavní přestávkou devítibodovou šňůrou vrátili do zápasu. Po změně stran se dokonce ujali poprvé v utkání vedení (55:54). V pokračování vyrovnaného souboje měli ještě několik šancí se do něj vrátit, ale o možnost překvapení se zejména v závěru připravili množstvím chyb. Podle technického zápisu se dopustili 21 ztrát míče proti pěti soupeřovým.

"Vyhráli jsme zaslouženě, ale musíme si uvědomit, že musíme hrát celých 40 minut. A právě USK je tým, který takto hraje, i když vysoko prohrává," řekl v televizním rozhovoru Tomáš Mrviš, se 17 body nejlepší střelec Hanáků a autor čtyř trojek. Nejlepším střelcem zápasu byl s 20 body Slovinec ve službách USK Matej Krušič.

1. kolo basketbalové ligy mužů:
Prostějov - USK Praha 79:70 (24:16, 46:40, 65:59)
Nejvíce bodů: Mrviš 17, Tomanec 14, Slezák a Marko po 13, Talley 10 - Krušič 20, Nikolič a Feštr po 16. Fauly: 20:18. Trestné hody: 8/5 - 14/10. Doskoky: 28:37. Trojky: 10:4.