Rubriky:

Míčové sporty

Kanaďanky to chtěly víc, mrzelo kapitánku českých basketbalistek

1. října 2014 19:30 - Ankara

České basketbalistky po vyřazení v osmifinále mistrovství světa mrzelo, že do utkání nedaly více bojovnosti a vůle po vítězství. Na jejich přemožitelkách z Kanady bylo podle kapitánky Evy Vítečkové vidět, že postup chtějí více.

 

David Šváb, ČTK

"Asi se na ten zápas ani nebudu zpětně koukat. Kanaďanky byly prostě lepší, chtěly postup víc a zasloužily si ho," uznala Vítečková. "Hned od začátku nás přejížděly individuálními činnostmi, jeden na jednoho a útočným doskokem. Měly jsme s tím obrovské problémy. Přeskákaly nás. Přitom si myslím, že my máme lepší hráčky než Kanada," litovala kapitánka.

Kanada v zápase získala brzy náskok a hrála ve velké v pohodě. "V poločase jsme to burcovaly, protože jsme věděly, že jsme byly v minulosti schopné s nimi otočit zápas, i když to bylo o osmnáct," připomněla Vítečková srpnovou výhru nad Kanadou 55:52 v přípravném turnaji v Karlových Varech. "Ony si na to ale tentokrát daly pozor a my se nedostaly do naší herní pohody. V závěru už jsme byly i tak zmatené, že jsme nevěděly, kde jsme," dodala autorka 17 bodů.

S Kanadou hrály Češky v poslední době několikrát a vždy šlo o vyrovnané zápasy s maximálním rozdílem ve skóre o šest body. Tentokrát však zámořský soupeř v útoku zazářil.

"Nevím, jestli to byl jejich nejlepší výkon proti nám. Pár proher s nimi také máme. Ale tohle byl největší klepec s Kanadou, jaký jsme kdy dostaly. A hlavně na takhle důležitém turnaji. Dostat 91 bodů od Kanady je maso," připustila Vítečková.

Budoucnost týmu vidí pozitivně

Cílem basketbalistek bylo postoupit do čtvrtfinále a zůstat na šampionátu až do úplného konce jako před čtyřmi lety, kdy překvapivě vybojovaly stříbro. "Samozřejmě je naše mise tady neúspěšná. Chtěly jsme se dostat do čtvrtfinále, což se nám nepodařilo. Ten začátek byl skvělý, ale na to se nehraje. Měly jsme vyhrát dnes a nálada by byla mnohem lepší," mrzelo kapitánku.

Budoucnost týmu však vidí pozitivně. "Je tu spousta mladých hráček, které mají budoucnost před sebou a které vidím, že ten nároďák potáhnou, a jsem na ně zvědavá," řekla nejzkušenější česká reprezentantka, která pochválila zejména obě mladé rozehrávačky Kateřinu Bartoňovou a Kateřinu Sedlákovou.

"Myslím, že holky, co hrály na rozehře, se vůbec za své výkony nemusí stydět. Příjemně překvapila Káča Sedláková. Ty rozehrávačky se vyvíjejí herně později, takže mají spoustu času dostat se na top výkonnost. Budu jim fandit," dodala k nástupnicím bývalých kapitánek Hany Horákové a Veroniky Bortelové.

Zda jedna z nejlepších českých basketbalistek historie bude v národním týmu i za rok na důležitém mistrovství Evropy, kde se bude bojovat o olympijské hry, zatím nechala otevřené. "To se uvidí. Nevím, k tomu se nebudu vyjadřovat," dodala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty