Starosta byl oporou San Antonia v Letní lize NBA

SALT LAKE CITY

Ondřej Starosta byl druhým nejlepším střelcem San Antonia Spurs v pondělním utkání letní ligy zámořských týmů NBA proti Atlantě. Ve svém druhém startu v dresu mistrovského celku nastřílel český reprezentační pivot 15 bodů a k tomu doskočil sedm míčů, navíc na rozdíl od prvního utkání nastoupil v základní sestavě. San Antonio zápas vyhrálo 79:71.

Starosta dal za dvacet minut pět košů ze hry a dalších pět přidal ze šesti trestných hodů. Šestadvacetiletého basketbalistu předčil ve statistice pouze Britton Johnsen, který dal za 34 minut 21 bodů a doskočil osm míčů.

V soutěži Rocky Mountain Revue nastoupí San Antonio ještě ke třem utkáním, v hale Delta Center v Salt Lake City budou jeho soupeři Charlotte, Dallas a domácí Utah.

Bogut se chtěl prát

První hráč letošního draftu do NBA Andrew Bogut na sebe v zámoří poprvé upozornil také jinak než svým basketbalovým uměním. Ve čtvrtém zápase Letní ligy v Minneapolisu se v dresu Milwaukee dočkal vyloučení, když se chtěl prát se soupeřem.

Australský podkošový hráč se ocitl po tvrdém obranném zákroku pivota Indiany Johna Edwardse na zemi, nechtěl si faul nechat líbit a okamžitě se po "pachateli" začal sápat. Než se oba do sebe naplno pustili, spoluhráči je stihli oddělit. Rozhodčí neváhali a oba kohouty z utkání vyloučili.

Bogut tím završil dosud svůj nejslabší výkon v Letní lize. Zatímco v předchozích třech zápasech nastřílel v průměru 15 bodů, proti Indianě se trefil jen jednou ze sedmi pokusů z pole a celkem za 26 minut dal pouze šest bodů. Pod vlastním košem navíc nenašel zbraň na Davida Harrisona, který přes něj dal jen v prvním poločasu 14 bodů. Milwaukee nicméně porazilo Indianu 79:72.