Litovel - Plzeň 19:25Mistrovská Plzeň v Litovli potvrdila vedení v extralize

Házenkáři Plzně si na palubovce nováčka extraligy Litovle upevnili vedení v tabulce. Mistrovský tým zvítězil 25:19 a v 5. kole si připsal čtvrtou výhru, soupeř na premiérové vítězství stále čeká.

"Získali jsme povinné dva body. Na začátku druhé půle jsme soupeři dovolili srovnat, ale pak jsme zase odskočili a zbytek utkání kontrolovali," řekl trenér Západočechů Martin Šetlík. "Z průběhu a konečného výsledku zápasu zklamaní nejsme. Prohráli jsme s mistrem o šest branek a odvedli solidní práci v defenzivě," uvedl litovelský kouč Lubomír Krejčíř.

Nejméně do neděle se na druhé místo posunulo Brno po těsné domácí výhře 27:26 nad Zlínem. V závěru vyrovnaného duelu domácí odskočili soupeři do vedení 27:24 a soupeř už stihl v posledních čtyřech minutách jen snížit.

"Řekl bych, že průběh utkání neodpovídá výsledku, musíme to vzít sportovně. Máme dva body, ale lepším mužstvem jsme nebyli," konstatoval sebekritický brněnský trenér Andrej Titkov.

Extraliga házenkářů - 5. kolo:
KP Brno - Zlín 27:26 (16:14)
Nejvíce branek: Hanták 5, Kubis 4/3, Hubáček, Koubek a Aspiridis po 3, Hajčman 3/1 - Dujčák 6/2, Kafka 5, Plšek, Žůrek a Poloz po 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 210.
Litovel - Plzeň 19:25 (9:12)
Nejvíce branek: Juříček 4, Mičola a Dolák po 3, Konšel 3/1 - M. Škvařil 6, Petrovský 5, J. Škvařil a Loskot po 3, Vinkelhöfer 3/2. Rozhodčí: Frieser, Pavlát. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 498.