Veselí - Michalovce 29:33Veselské házenkářky sahaly po výhře nad Michalovci, ale podlehly

Házenkářky Veselí nad Moravou nedotáhly do vítězného konce nadějně rozehraný zápas se suverénem interligy Michalovci. Domácí tým ještě deset minut před koncem vedl nad lídrem tabulky 27:22, ale zbytek zápasu ovládl slovenský favorit v poměru 11:2 a připsal si třetí vítězství v soutěži (33:29).

"Dařilo se nám padesát minut, pak nám došly síly. Je to škoda, musíme si na závěry utkání dávat větší pozor," litoval domácí trenér Luboš Hudák.

Ostatní česko-slovenské souboje ve třetím kole skončily ve prospěch družstev z České republiky. Poruba porazila doma Partizánske 30:24 a po dvou zápasech zůstává stoprocentní, pražská Slavia zvítězila v Šale 29:27 a v neúplné tabulce se usadila na druhém místě.

První body v sezóně získal Písek po výhře 25:22 nad Olomoucí, která naopak i napotřetí vyšla naprázdno.

Po úvodní remíze se Šalou se dočkal první výhry v ročníku také mistrovský Most, který ukončil neporazitelnost Zlína a zvítězil na jeho hřišti 30:22. "První utkání nám nevyšlo. Byli jsme trošku pod tlakem, jestli je to dlouhodobá záležitost, nebo jestli to byl jenom první zápas, který se nevydařil téměř žádnému z týmů. Náš výkon byl dnes na vysoké úrovni a věřím, že když takto budeme pokračovat, můžeme zase okupovat čelo tabulky," uvedl mostecký kouč Dušan Poloz.