Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté se zvolna zotavují po střevních problémech

20. července 2005 11:46 - PRAHA

Poslední kolo Evropské ligy v Turecku českým volejbalistům pěkně zavařilo. Nejenže domácím dvakrát podlehli, ale navíc si prakticky kompletní reprezentace přivezla od Bosporu střevní potíže, které jí teď výrazně komplikují přípravu na kvalifikační turnaj o postup na mistrovství světa do Japonska.

 

ČTK

"Nakrájeli nám meloun neomytým nožem a takhle to dopadlo," povzdechl si manažer týmu Ivo Dubš. Reprezentanti se sice z nepříjemného zážitku částečně zotavili, jenže na marodce pořád zůstává klíčový první nahrávač Petr Zapletal. "Trénovat s ostatními by měl začít až koncem týdne," usuzuje Dubš.

Kvalifikace však začíná už za osm dnů, a proto se trenér Laurent Tillie rozhodl povolat na sraz do Nymburka také dalšího nahrávače Ondřeje Boulu, jenž strávil sezónu v druholigovém Toulouse. "Na Zapiho byli kluci zvyklí, ale nedá se nic dělat. Proto jsou v týmu Ticháček s Boulou, aby ho zastoupili," říká manažer.

Naplno během týdne trénovala jen šestice Král, Pláteník, Habada, Hudeček, Marek Novotný a Novák, jež zápasy Evropské ligy v Turecku neabsolvovala. Ostatní zesláblí hráči minulý týden začali lehce s posilovnou. Od zítřka do soboty však už sehrají Češi tři přípravná utkání s Ukrajinou.

Na kvalifikační turnaj odletí volejbalová výprava 26. července, o dva dny později bude ve francouzském Le Cannet jejím prvním soupeřem silné Nizozemsko. Poté se čeští reprezentanti utkají s domácím výběrem a na závěr s nevyzpytatelným Finskem. Nejlepší dva celky postoupí přímo na šampionát 2006, třetí bude moci napravit zaváhání v srpnovém play-off v bulharské Varně.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty