Házenkářky Michalovců nezastavila v interlize ani Olomouc

Bratislava

Házenkářky Michalovců zůstaly i po čtvrtém zápasu v interlize stoprocentně úspěšné a s osmi body vedou tabulku. Jejich vítěznou sérii nezastavila ani Olomouc, která na Slovensku prohrála 30:37 a na první bod naopak dál čeká.

Hostující celek přitom hrál s favoritem dlouho vyrovnanou partii, až mezi 47. a 51. minutou si Michalovce vypracovaly rozhodující náskok. Souboj nejlepších střelkyň zápasu mezi Tatianou Trehubovou a Kateřinou Růžičkovou skončil nerozhodně 11:11.

"Náš tým se probudil v posledních deseti minutách. Olomouc je dobrý tým, hrály dobrý zápas, ale ten trvá šedesát minut," konstatoval trenér vítězek Borys Petrovskyj. "My jsme hráli dobře, ale ta koncovka nám nevyšla a poslední minuty jsme byli slabším družstvem," souhlasil olomoucký kouč Jan Bělka.

Interliga házenkářek - 4. kolo:
Michalovce - Olomouc 37:30 (17:17)
Branky: Trehubová 11/3, Habánková a Horňáková po 4 - Růžičková 11, Kubáčková 7/4, Hvostalová a Gebre Selassie po 3.