Basketbalistky IMOSu prohrály doma s Hradcem Králové

Basketbalistky vicemistrovského IMOSu Brno prohrály ve druhém kole ligy doma s Hradcem Králové po velmi vyrovnaném průběhu 57:59. V dalších utkáních už domácí týmy nezaváhaly. Nymburk zdolal Trutnov 77:60 a má stejně jako Hradec Králové na kontě dvě vítězství, v pražském derby Slavia porazila VŠ 87:74 a Valosun Brno přehrál nováčka z Ostravy 91:61.

V duelu IMOSu s Lvicemi si ani jeden z týmů nevytvořil výraznější náskok, přesto po celou druhou půli držely mírné vedení hosté. Necelé čtyři minuty před koncem se domácím podařilo otočit skóre a zápas spěl do vyrovnané koncovky. V poslední minutě hosty zachránila kapitánka a bývalá reprezentantka Michaela Hartigová. Nejprve košem s faulem vyrovnala a deset sekund před koncem vyslala vítěznou střelu. Domácí Stejskalová měla ještě šanci dvě sekundy před koncem trestnými hody srovnat, ale neuspěla ani v jednom případě.

Nový tým v ŽBL Nymburk odehrál doma s Trutnovem vyrovnaný první poločas, ale do druhé půle Středočešky vlétly s velkou vervou a vypracovaly si dvouciferný náskok, který už udržely až do konce. Valosun už v první čtvrtině přestřílel ostravského nováčka 34:10 a zbytek zápasu se už prakticky jen dohrával.

To Slavia rozhodla o vítězství v derby až v závěrečných minutách. Ještě čtyři minuty před koncem Záplatová snížila na 72:74 z pohledu VŠ, ale zbytek zápasu vyhrály slávistky 13:2. Nejlepší střelkyně Slavie Lowenthalová (23 bodů) jako teprve čtvrtá Američanka v nejvyšší soutěži překonala hranici 1000 bodů.