Basketbalisté Pardubic vyhráli i sedmý zápas v sezóně

Basketbalisté Pardubic vyhráli i sedmý zápas v sezóně, ve vyrovnaném ligovém utkání zdolali Ústí nad Labem 77:74. Udrželi si tak stoprocentně úspěšnou bilanci stejně jako mistrovský Nymburk, který zatím v domácí soutěži odehrál jen dva duely.

V Pardubicích byl k vidění zápas plný zvratů. Ústí velmi dobře vyšel začátek a vypracovalo si v úvodu druhé čtvrtiny až třináctibodový náskok (17:30). Domácí ale ještě před půlí zabrali a zvrátili vedení na svou stranu. Když Pardubice zvládly vstup do třetí čtvrtiny, vzrostlo jejich vedení až na 68:55. Jenže Ústí se nevzdalo a zápas dospěl do vyrovnané koncovky. V ní podržel domácí Pandula a hosty podrazila velmi špatná úspěšnost trestných hodů. V poslední sekundě zkoušel vyrovnávat trojkou Alič, ale jeho střela se neujala a domácí tak vyhráli posedmé v řadě.

Prvního vítězství v soutěži se dočkali hráči Brna, kteří doma zdolali Ostravu. Hosté podali velmi matný výkon a nadšeně bojující domácí si drželi po většinu zápasu mírný náskok. Osm minut před koncem se dokonce poprvé jejich vedení přehouplo do dvouciferných čísel (64:54). Ostravští se dotáhli na čtyřbodový rozdíl, ale zradila je neúspěšná střelba trojek (14/2) a domácí si v závěru výhru pohlídali.

USK Praha vstoupil do utkání v Jindřichově Hradci velmi dobře a brzy vedl, pak ale začaly hosty trápit ztracené míče, které dovolily Lions udržet se ve hře. Ve druhém poločase se vysokoškoláci nemohli prosadit proti zónové obraně domácích a postupně v zápase ztráceli. Když se hosté trápili i na doskoku, nebyla šance na zvrat a Jindřichův Hradec v pohodě dokráčel pro výhru 76:58.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 8. kolo:
Děčín - Kolín 75:59 (23:22, 44:37, 54:43)
Nejvíce bodů: Houška 17, Bosák 14, Tucker 10 - Chán 13, Machač 12, Davis 9. Fauly: 21:20. Trestné hody: 15/11 - 18/12. Trojky: 6:3. Doskoky: 36:38.
Jindřichův Hradec - USK Praha 76:58 (19:20, 35:34, 54:47)
Nejvíce bodů: Robinson 22, Novák 17, Zuzák 16, Autrey 11 - Feštr 16, Krušič 15, Nikolič 9. Fauly 24:23. Trestné hody 26/21 - 19/11. Trojky: 5:3. Doskoky 32:33.
Pardubice - Ústí nad Labem 77:74 (17:28, 45:44, 68:57)
Nejvíce bodů: Pandula 28, Kohout 13, Sanders 12 - Vette 18, Čarnecký 15, Pecka 13. Fauly: 23:19. Trestné hody: 18/14 - 18/6. Trojky: 5:4. Doskoky: 45:30.
Brno - Ostrava 79:73 (22:24, 42:39, 60:53)
Nejvíce bodů: Šiška 21, Krakovič 18, Zachrla 14 - Dougherty 28, Muirhead 17, Rohde 13. Fauly: 27:26. Trestné hody: 23/14 - 25/15. Trojky: 7:2. Doskoky 22:36.
Svitavy - Opava 87:76 (29:23, 56:46, 69:59)
Nejvíc bodů: Abercrombie 23, Votroubek 16, Vaňák 14 - Kramný 22, Klečka 20, Blažek 12. Fauly: 20:25. Trestné hody: 24/17 - 14/9. Trojky: 12:13. Doskoky: 35:27.