Házenkáři Plzně jsou po páté výhře v řadě druzí v extralize

Házenkáři mistrovské Plzně porazili ve šlágru 8. extraligového kola Duklu Praha 30:22 a v tabulce jsou druzí o skóre za Zubřím. Dukla klesla po druhé prohře v sezoně na páté místo. Na třetí příčku se před reprezentační přestávkou posunula Karviná, která ve druhém dnešním utkání zdolala KP Brno 31:28.

Plzeňští házenkáři začali zápas náporem a postupně si vypracovali až sedmibrankový náskok. Po první čtvrthodině se ale hráči Dukly zklidnili, přestali dělat chyby a do přestávky snížili na rozdíl dvou gólů. V úvodu druhé půle dokázali hosté manko ještě zmenšit, pak ale Plzeň pětigólovou šňůrou znovu odskočila a páté vítězství v řadě už nepustila.

"Dramatické utkání, prohra o osm branek je pro nás krutá. Začátek zápasu nám nevyšel a mladí kluci se dlouho rozkoukávali," konstatoval trenér hostů Jiří Kotrč s tím, že Plzeň má zkušené mužstvo, které si v závěru dokázalo náskok pohlídat.

Vydařený vstup do zápasu si pochvaloval trenér domácích Martin Šetlík. "Pak ale přišly chyby a hosté se brejky dostali na dostřel. Věděli jsme, že máme zraněné pivoty, takže jsme sestavu přeskládali," řekl Šetlík.

Karviná si po vyrovnaném prvním poločasu, který otočila ve svůj prospěch až pětigólovou šňůrou v závěru, ve druhé půli náskok před Brnem kontrolovala a uhájila výhru o tři góly.

"Dnes mohu říct, že jsme určitě nebyli v zápase lepším týmem. Dělali jsme chyby v útoku, zbytečně jsme stříleli ukvapeně. Nedařil se nám rychlý přechod do útoku, ve kterém nás Brno válcovalo," uznal kvality soupeře trenér Karviné Jaroslav Hudeček. K výhře jeho týmu pomohla lépe fungující obrana a postupný útok.

Extraliga házenkářů - 8. kolo:
Plzeň - Dukla Praha 30:22 (15:13)
Branky: Linhart 9, M. Škvařil 7, Vinkelhöfer 6 - Kotrč 9/1, Šůstek 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 0 - 4/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 1160.
Karviná - KP Brno 31:28 (17:14),
Nejvíce branek: Mlotek 8, L. Veřmiřovský a Chudoba po 7 - Hubáček 6, Dostalík 4, Aspridis 4/1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/0 - 3/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 670.