Charleroi - Nymburk 82:73Katem pro nymburské basketbalisty se stal jejich bývalý hráč Page

Martin KézrPrávo

Basketbalistům Nymburku se na cizím hřišti v Eurocupu nedaří. Prohrál i v belgickém Charleroi, což komplikuje českému mistru postupové plány. Nymburk doplatil na sotva třicetiprocentní úspěšnost střelby a kolísavý výkon v obraně. Doslova katem jeho nadějí se pak stal bývalý nymburský hráč Dylan Page, který zaznamenal 22 bodů.

Čeští šampióni začali hodně špatně v obraně. Už ve třetí minutě prohrávali 2:10 a střelecky je zlobil především Page, který přitom ještě v minulé sezóně oblékal dres Nymburka. Jen v první čtvrtině tento Američan čtyřikrát zvedl míč ke střele a pokaždé se trefil.

Nymburk měl navíc potíže zastavit nájezdy Charleroi pod koš, vedle stále marodícího Bartoně citelně scházel i pivot Rančík. Až výrazné zlepšení doskoku a taky přesnější zakončení z dálky umožnily hostům korekci skóre. Když se jim povedlo trefit dvě trojky za sebou, byl to v polovině druhé části jen 28:27.

Zónová obrana v podání českého mistra ale někdy nabízela snadné koše z vymezeného území, čehož využíval nigerijský pivot Enobakhare. Domácí tak získali zpět uklidňující náskok, navíc jednoho z klíčových nymburských hráčů Simmonse dostali brzy pod hrozbu vyfaulování, přičemž zaznamenal pouhé dva body.

Belgickému klubu pomáhala i nesmírná preciznost ve hře. První ztráty míče se domácí dopustili teprve ve 23. minutě, to už jich soupeř měl na kontě sedm. Stav 47:45 přesto dával Nymburku naději, jenže přišla osmibodová šňůra Charleroi a hosté na delší čas ztratili glanc.

Takřka bez střídání hrající Page byl k neudržení, střelecky ho podporoval i krajan Wise a náskok domácích, kteří měli navrch ve hře jeden na jednoho a uměli si poradit i s přebíráním po cloně, nebezpečně rostl. Poslední čtvrtinu začínal Nymburk za krajně nepříznivého stavu 53:68, přesto nadšeně bojoval a hodně agresivní obrana mu dávala možnost ještě se vrátit do hry.

Závěr se opravdu povedlo zdramatizovat. Minutu před koncem tak vedlo Charleroi už jen 77:73, blíž se ale čeští šampióni ve skóre už nedostali. Pageova čtvrtá úspěšná trojka v zápase ale pečetila výhru belgického týmu.

Eurocup basketbalistů - skupina C
Charleroi - Nymburk 82:73
Nejvíce bodů: Page 22, Wise 17, Hatcher 12, Enobakhare 11 – Washington 17, Houška 12, Raivio 10, Welsch 9, 800 diváků, čtvrtiny 21:14, 18:22, 29:17, 14:20.
Virtus Řím - Sevilla 84:82
Nancy - Oldenburg 72:67