Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté začali kvalifikaci MS výhrou nad Nizozemskem

28. července 2005 20:23 - LE CANNET

Správnou nohou vykročili ve čtvrtek čeští volejbalisté do třetího kola kvalifikace na mistrovství světa. Svěřenci trenéra Laurenta Tillieho porazili reprezentanty Nizozemska 3:0 na sety. Ve čtyřčlenné skupině ve francouzském Le Cannet je dále čekají v pátek domácí hráči a v sobotu Finové, na šampionát v roce 2006 do Japonska postoupí dva týmy.

 

ČTK/Dan Krzywoň

Nizozemci po loňských olympijských hrách v Aténách tým hodně omladili a na kvalifikaci do Francie nepřivezli největší útočná esa z minulých let Schuila, Nummerdora ani Görtzena. Svěřenci trenéra Laurenta Tillieho toho dokázali záhy využít. V hale La Palestre, v níž z hráčů vysávalo síly dvaatřicetistupňové horko, pro sebe rozhodli první set trhákem na 16:11 při servisu reprezentačního navrátilce Jiřího Nováka.

V úvodu druhé sady naopak získal nadějné vedení soupeř, jenže proti české sestavě, v níž nahrávače Zapletala vyměnil od stavu 7:13 Ticháček, mu nevydrželo ani do druhého technického oddechového času. V prostřední části setu odpověděli Nizozemci na deset českých bodů jen dvěma svými a v koncovce nestačili.

Třetí dějství se potom už obešlo prakticky bez jakýchkoli zádrhelů. Skóre od počátku letělo mnohem rychleji vpřed na české straně, a třebaže se protivník mermomocí snažil zápas prodloužit, za 81 minut proměnil Tillieho výběr druhý mečbol.

Pokud se volejbalisté na šampionát do Japonska probojují, dostane mužstvo od svazu odměnu milion korun. I třetí celek z konečné tabulky turnaje v Le Cannet bude mít ještě možnost postoupit, v srpnu se ve Varně zúčastní dodatečné kvalifikace o zbývající volné místo.

Třísetovou výhrou večer vstoupili do turnaje také Francouzi, na něž nestačili Finové.

Kvalifikace MS ve volejbalu
ČR - Nizozemsko 3:0 (18, 20, 18)
Rozhodčí: Rocha (Port.), Kainulainen (Fin.). Čas: 81 min. Diváci: 500.
Sestava ČR: Zapletal, Lébl, Pláteník, J. Novotný, Rak, Novák, libero Habada - Ticháček, Hudeček.
Francie - Finsko 3:0 (15, 19, 14)

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty