Oklahoma City - Denver 102:91Oslabená Oklahoma vybojovala první výhru v NBA

Oslabená Oklahoma se v NBA dočkala první výhry v úvodu nové sezóny. Bez zraněných hvězd Kevina Duranta a Russella Westbrooka porazila na domácí palubovce basketbalisty Denveru 102:91. Roli lídra převzal opět Perry Jones, jemuž sekundoval rovněž s 23 body Serge Ibaka.

Nejužitečnější hráč minulé sezóny Durant se zotavuje po zlomenině nohy, další kanonýr Westbrook bude spolufavoritovi Západní konference chybět také nejméně měsíc po operaci ruky. V sobotu se oběma ulevilo, když viděli tým poprvé vyhrát. Povedlo se mu to na třetí pokus.

"Byl to skvělý pocit podívat se na lavičku a vidět je, jak jsou ve varu," řekl Jones, který necelé dvě minuty před koncem uklidnil Oklahomu trojkou na 94:87. V poločase totiž domácí vedli o 22 bodů, ale pak Denver zahájil stíhací jízdu a přiblížil se až na tři body (85:88).

V mizérii naopak pokračují hráči Los Angeles Lakers. Byť už mají uzdraveného kanonýra Kobeho Bryanta, prohráli v úvodu sezóny i počtvrté, což se jim stalo poprvé od roku 1957. V hale Golden State padli 104:127. Klay Thompson vedl domácí tým s osobním maximem 41 bodů, Bryant se dostal na 28 bodů.

"Sledovali jsme vycházející hvězdu na tomto postu proti borci, který kraloval posledních 15 let," komentoval souboj Thompson versus Bryant kouč Golden State Steve Kerr. Na hráčích Lakers se podepsal i náročný program, protože čtvrtý zápas odehráli během pouhých pěti dnů.