Nymburk - Virtus Řím 89:87 PPNymburk zvládl drama! Věhlasného soupeře udolal ve třetím prodloužení

Vybojovali cenné vítězství a zvýšili svou šanci na postup. Basketbalisté Nymburku zvítězili v Evropském poháru po dramatickém průběhu nad Virtusem Řím 89:87 a připsali si druhou výhru ze čtyř zápasů. Bývalý euroligový celek udolali až ve třetím prodloužení a udrželi tak domácí neporazitelnost. Střelecky táhl Nymburk Chester Simmons s 23 body.

(Zleva) Brandon Triche z Říma, Darius Washington z Nymburka a Kyle Gibson z Říma.

"Bylo to neuvěřitelné utkání se šťastným koncem pro nás. Udělali jsme pár taktických chyb, neproměnili několik trestných hodů, ale v závěru se nám to povedlo ubojovat. Porazili jsme neporažený tým skupiny, takže jsme velmi spokojeni, ale v závěru už to bylo hlavně vítězství vůle," řekl po utkání trenér Kestutis Kemzura.

Český mistr nastoupil bez zraněných Rančíka, Raivia a Bartoně, poprvé se ale v sestavě objevila letní posila Burns. Nymburk vstoupil do utkání solidně. Dobře bránil, nutil hosty k těžkým střelám a skóre narůstalo pomalu.

Druhá čtvrtina už byla o poznání pohlednější. Střelcům na obou stranách se začalo dařit a v polovině období si po šňůře 9:3 musel brát domácí trenér Kemzura oddechový čas. Ten zafungoval výborně, protože Nymburk následně dal jedenáct bodů v řadě a donutil i trenéra hostí k time outu.

Po předchozích špatných výkonech se probudil Simmons. I díky němu šel do koncovky Nymburk ve vedení 49:44. Jenže to neudržel a ze zápasu bylo velké drama.

Hostující Jones trestnými hody snížil na rozdíl jediného bodu a následně v poslední minutě Morgan zpod koše otočil skóre. Jenže za tři body se trefil velmi dobře hrající Pavel Houška a 26 sekund před koncem vedli domácí 56:54 a už to vypadalo nadějně. Hosté ale dvě vteřiny před koncem srovnali a šlo se do prodloužení.

V jeho poslední minutě Nymburk vedl 67:62, ale opět náskok neudržel. Hosté rychle snížili, Welsch neproměnil ani jeden trestný hod, stejně jako následně Benda. Hruban sice dopíchl, ale pak vzala osud do svých rukou hvězda soupeře Triche. Američan úmyslně neproměnil druhý trestný hod, sám si ho doskočil a po dalším faulu ze šestek srovnal.

A jelikož se Nymburku trestné hody nedařily ani v druhém prodloužení, muselo drama rozhodnout až to třetí. V něm už se vyfauloval Benda, ale Nymburk si bez své opory poradil. Košem s faulem srovnal na 80:80 Houška a v poslední minutě se neskutečným nájezdem prosadil Washington, který následně dostal křeč a musel vystřídat. Domácí pak zabojovali v obraně a deset sekund před koncem skóroval po nájezdu Simmons a zařídil Nymburku vedení 86:83, které už český mistr nepustil.

Evropský pohár basketbalistů - 4. kolo, skupina C:
Nymburk - Virtus Řím 89:87 po 3. prodloužení (12:13, 32:27, 43:44, 56:56, 69:69, 75:75)
Nejvíce bodů: Simmons 23, Houška 21, Washington 16, Hruban 10 - Gibson 20, Stipčevič 18, Triche 12, Jones 11, Morgan 10. Fauly: 28:25. Trestné hody: 25/14 - 27/22. Trojky: 7:9. Doskoky: 47:49.
Nancy - Sevilla 68:59 (35:24).