Házenkářky Slavie porazily v interlize mistrovský Most

Házenkářky pražské Slavie porazily v repríze posledního českého finále mistrovský Most 26:25 a v tabulce interligy se posunuly před své dnešní soupeřky na druhé místo. O bod první jsou i nadále neporažené Michalovce.

Po vyrovnaném poločase, který nakonec o dva góly vyhrála hostující Slavia, Pražanky zvýraznily po přestávce čtyřbrankovou šňůrou svůj náskok. Most sice ještě dokázal vyrovnat na 22:22, dramatický závěr ale o gól prohrál.

"Podařilo se nám sice dotáhnout šestibrankové manko, ale poté nás zase srazily individuální chyby. Naši prohru zapříčinil především nevydařený první poločas," konstatoval trenér Mostu Dušan Poloz.

Premiérové vítězství v sezoně oslavily hráčky Olomouce, které porazily Prešov 30:19 a po šesti prohrách v řadě si připsaly první body. "Na začátku se u nás projevila určitá deka z předchozích utkání, neproměnili jsme některé jasné brankové příležitosti. Naštěstí jsme to ale dokázali vytáhnout zpátky v jiných situacích," uvedl trenér Hanaček Jan Bělka.

Interliga házenkářek - 7. kolo:
Písek - Partizánske 21:20 (13:11)
Nejvíce branek: Vrabcová 5/3, Palasová 5, Malá 4 - Blažeková 6, Michnová 4, Radovanovičová 3.
Most - Slavia Praha 25:26 (12:14)
Nejvíce branek: Szarková 6/5, Jeřábková a Matoušková po 5, Růčková 3 - Kutlvašrová 9, Keclíková 5/3, Stellnerová, Rajnohová a Kordovská po 3.
Šaľa - Poruba 31:26 (16:14)
Nejvíce branek: Kertézsová 11/4, Pócsiková 5, R. Bíziková 4, Trochtová a B. Bíziková 3 - Marčíková 9/1, Rechtorisová 5, Adámková 4.
Olomouc - Prešov 30:19 (16:13)
Nejvíce branek: Kubáčková 9/5, Salašová a K. Salčáková po 4, Fryčáková 3 - Nemčíková a Šutranová po 6, Kutiová 3/2.
ŠKP Bratislava - Michalovce 16:39 (12:20)
Branky: Ďuriníková 5/1, Marčeková 4, Rumpelová 3 - Hruščáková 7, Trehubová 7/2, Levčenková 6.