Boston - Cleveland 121:122James v NBA režíroval parádní obrat Clevelandu na hřišti Bostonu

LeBron James byl v pátečním utkání NBA s 41 body strůjcem těsného vítězství basketbalistů Clevelandu nad Bostonem 122:121. Devět bodů dal v posledních dvou minutách, ve kterých hostující tým završil velký obrat. Cavaliers ještě v závěrečné čtvrtině prohrávali o 19 bodů.

LeBron James v utkání s Bostonem.

„Nechali jsme si dát 40 bodů za čtvrtinu, což je nepřijatelné, pokud chceme nějak růst," zlobil se James za výkon ve třetí části, kterou jeho tým prohrál 25:42. „Ale ve čtvrté čtvrtině jsme růst předvedli," dodal.

O jediný bod vyhrál i favorizovaný Houston nad zatím nejslabším týmem ligy Philadelphií (88:87). Rozhodující koš vstřelil domácí rozehrávač James Harden, který devět sekund před koncem završil svoji bilanci v zápase na 35 bodů. Dwight Howard se blýskl 21 body a 16 doskoky. Zatímco Rockets se po osmém vítězství drží v čele Západní konference, Sixers po deváté porážce uzavírají Východní konferenci i tabulku celé NBA.

Jediný koš rozhodl i o výhře Utahu 102:100 v New Yorku. Postaral se o něj v poslední sekundě Trey Burke, sedmou porážku Knicks v řadě neodvrátilo ani 46 bodů Carmela Anthonyho. Pro změnu až do prodloužení dospěl duel mezi domácí Oklahomou a Detroitem, který nakonec vyhráli hostující Pistons 96:89.

Naopak největším rozdílem skončil zápas mezi New Orleans a Minnesotou, ve kterém domácí Pelicans deklasovali oslabeného soupeře 139:91. Ke klubovému střeleckému rekordu pomohla mužstvu nebývalá úspěšnost střelby, a to zejména z tříbodové vzdálenosti, z níž proměnili 15 z 20 pokusů. Pelicans vedli až o 53 bodů, i konečný rozdíl 48 bodů ale znamená nejvýraznější výhru v klubové historii.

Jeden z nejhorších zápasů v kariéře odehrál Kobe Bryant, který proti mistrovskému San Antoniu proměnil jedinou ze 14 střel ze hry. Tak špatnou bilanci lehce nemocný špílmachr Los Angeles Lakers nikdy neměl, přidal alespoň sedm bodů ze šestek, ale jeho tým prohrál doma 80:93 a s jedinou výhrou z devíti zápasů zažívá nejhorší vstup do sezony v klubové historii. V dresu soupeře Tim Duncan dosáhl jako 19. hráč v NBA na metu 25.000 vstřelených bodů v kariéře.

NBA:
Atlanta - Miami 114:103, Boston - Cleveland 121:122, Houston - Philadelphia 88:87, Indiana - Denver 87:108, LA Lakers - San Antonio 80:93, New Orleans - Minnesota 139:91, New York - Utah 100:102, Oklahoma City - Detroit 89:96 po prodl., Orlando - Milwaukee 101:85, Phoenix - Charlotte 95:103.