Házenkáři Dukly sesadili Zubří z čela extraligy

Házenkáři pražské Dukly porazili v 11. kole extraligy vedoucí Zubří 31:24 a situace v popředí tabulky se ještě více vyrovnala. Po 16 bodech totiž nyní mají jak Zubří a mistrovská Plzeň, která se díky lepšímu skóre dostala do čela, tak i třetí Dukla.

Český reprezentant Miroslav Jurka při střelbě na makedonskou branku - ilustrační foto.

Dukla vstoupila do utkání mnohem lépe, důraznou obranou nutila soupeře k chybám a sama zakončovala z rychlých protiútoků. Do poločasu si vybudovala osmibrankový náskok a ani po změně stran nedala soupeři pražádnou šanci na zvrat.

"Kluci dneska znovu ukázali, že mají v sobě bojovného ducha. Hlavně v prvním poločase si výborně svoji svatyni ochránil Tomáš Petržala. Nedal soupeři skoro šanci a díky tomu jsme mohli vybudovat velký náskok. Ten jsme si pak až do konce udržovali," řekl kouč Dukly Jan Josef.

Jeho kolega na lavičce Zubří Jiří Kekrt byl konsternován z přístupu vlastních hráčů hlavně na začátku zápasu. "Nechápal jsem, co se děje v hlavách mých svěřenců. Ovlivnilo to celý další průběh, takže rozhodlo hned prvních patnáct minut. Vývoj utkání je odrazem selhání našich jedinců," nešetřil kritikou Kekrt.

Extraliga házenkářů - 11. kolo:
Dukla Praha - Zubří 31:24 (17:9)
Nejvíce branek: Jeníček 9, Kotrč 6/1, Šůstek 5/1 - Reček 10/4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/2 - 5/4. Vyloučení: 7:2. Diváci: 400.
Jičín - Karviná 26:25 (13:13)
Nejvíce branek: Skopal 11/3, Krahulec 5 - Chudoba 10/4, S. Mlotek 5. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/4. Vyloučení: 6:6. ČK: Hanisch (Karviná). Diváci: 682.