Cleveland - Denver 97:106Basketbalisté Clevelandu překvapivě nestačili na Denver

Po sérii čtyř vítězství basketbalisté Clevelandu prohráli v NBA překvapivě s Denverem 97:106. Nuggets uspěli teprve potřetí v sezóně, přestože na rozdíl od domácích Cavaliers hráli druhý den za sebou. Hosté v průběhu zápasu vedli až o 16 bodů. K výhře je dovedl Ty Lawson s 24 body a 12 asistencemi, Arron Afflalo přidal 23 bodů.

LeBrona Jamese z Clevelandu (vlevo) brání Arron Afflalo z Denveru.

"Přijede k vám tým, kterému se nedaří, tak si myslíte, že si na něm smlsnete, a pak to dopadá takhle," komentoval porážku LeBron James, jenž i přes nemoc nastřílel 22 bodů.

Čtvrté vítězství po sobě si připsal Dallas, který porazil Charlotte 107:80 i díky 13 bodů Dirka Nowitzkého. Šestatřicetiletý Němec jako čtvrtý hráč v historii NBA v dresu jednoho klubu pokořil hranici 27.000 bodů. Zařadil se po bok legend Michaela Jordana, Karla Malonea a Kobeho Bryanta.

"Hodně to pro mě znamená, že se mi to povedlo v jednom klubu, do kterého jsem přišel kdysi dávno a nevěděl, co mohu čekat. Byla to parádní jízda. Doufám, že ještě spoustu košů přidám," uvedl Nowitzki.

Chicago i bez Derricka Rose a Paua Gasola zvítězilo na palubovce Los Angeles Clippers 105:89. Klíčem k výhře byla třetí čtvrtina, kterou hosté ovládli 31:14. Jimmy Butler k vítězství přispěl 22 body, Taj Gibson dal o dva méně. Clippers nestačilo 24 bodů Jamala Crawforda.

Houston nestačil na Memphis

V bitvě o čelo Západní konference si Memphis snadno poradil s Houstonem 119:93. Grizzlies na svém hřišti vedli už po první části o 16 bodů a svůj náskok dál navyšovali. Hned sedm domácích hráčů se dostalo do dvouciferných čísel. Jen šest bodů nastřílel obvyklý lídr Rockets James Harden.

"Myslím, že jsme poslali zbytku ligy vzkaz, aby s námi opravdu počítali," řekl rozehrávač Memphisu Mike Conley, autor 19 bodů.

Portland otočil utkání s New Orleans a zvítězil 102:93. Trail Blazers přitom ještě ve třetí čtvrtině prohrávali o 16 bodů. K výhře je dovedl 24 body Damian Lillard, který trefil klíčovou trojku 70 sekund před koncem utkání. Hostům nepomohlo 31 bodů a 11 doskoků Anthonyho Davise.

Po třech prohrách zabrali basketbalisté Miami, kteří zvítězili na hřišti Brooklynu 95:83. Heat přitom opět chyběl Dwyane Wade a nenastoupil ani Luol Deng. Mario Chalmers k výhře přispěl 22 body. Stejně bodů za domácí nastřílel Bogdan Bogdanovič.

Na první výhru v sezoně stále čeká Philadelphia, jež podlehla v San Antoniu 75:100. Nejlepším střelcem Spurs byl netradičně Matt Bonner s 18 body. Trenér Gregg Popovich mohl díky jasnému průběhu šetřit své hvězdné trio Tony Parker, Tim Duncan, Manu Ginobili, z nichž nikdo neodehrál více než 17 minut.