Schio - Brno 87:58Brňankám se nepovedla poslední čtvrtina, v Evropské lize stále čekají na první výhru

Schio

Basketbalistky Brna se v novém ročníku Evropské ligy ani na třetí pokus nedočkaly vítězství. V rámci třetího kola prohrály v italském Schiu s domácí Familou 58:87. Hráčky IMOSu tak zůstávají v tabulce skupiny B na poslední příčce.

Frida Ailiová z Brna.

"Prohra mě mrzí. Tři čtvrtiny jsme hráli slušný basketbal, dařilo se nám udržet soupeře na rozdílu 10 až 15 bodů. Bohužel ve čtvrté jsme soupeři podlehli 8:23, čímž jsme pokazili celkový výsledek," uvedl trenér Brňanek Jan Bobrovský.

České vicemistryně přitom vstoupily do zápasu slibně - rychle získaly náskok 5:0. Z chvilkového šoku se však domácí basketbalistky rychle vzpamatovaly a hned v první čtvrtině získaly desetibodový náskok, který je nasměroval na vítěznou vlnu.

I když Brňanky ve druhé čtvrtině srovnaly se soupeřkami částečně krok, v koncovce stále zaostávaly. Jejich střelecká úspěšnost zůstala na pouhých 32 procentech. Výjimkami byly Ailiová a Smithová, která odehrála celý zápas bez střídání a kromě 13 bodů si připsala i 11 úspěšných doskoků.

V závěrečné čtvrtině už zcela dominovaly hráčky Schia, které se prosazovaly zásluhou 193 cm vysoké americké pivotky Ogwumikeové, jež byla s 22 body nejlepší střelkyní zápasu.

Brňanky protáhly svou sérii bez vítězství v soutěži už na osm zápasů.

Evropská liga basketbalistek - 3. kolo:
Skupina B:
Famila Schio - BK IMOS Brno 87:58 (22:12, 46:34, 64:50)
Nejvíce bodů: Ogwumikeová 22, Sottanaová a Sliškovičová po 14, Macchiová 11 - Smithová 13, Stejskalová 12, Ailiová 11. Fauly: 22:12. Trestné hody: 8/6 - 16/12. Trojky: 5:4. Doskoky: 43:36.