Rubriky:

Míčové sporty

České basketbalistky budou při losování ME šesté nasazené

21. listopadu 2014 11:24 - Mnichov

České basketbalistky budou při losování základních skupin mistrovství Evropy 2015 nasazeny jako šesté v pořadí. Budou tak ve druhém výkonnostním koši a vyhnou se Bělorusku, Chorvatsku a Slovensku. Nejvýše nasazené jsou obhájkyně titulu Španělky společně s Francií, Tureckem a Srbskem. Losovat se bude v sobotu 29. listopadu v Budapešti.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Svěřenkyně trenéra Lubora Blažka obhajují šesté místo z loňského šampionátu ve Francii. Stejné pořadí jim patří v aktuálním žebříčku nasazení, který dnes zveřejnila FIBA Europe. Žebříček je na prvních šesti místech poskládán právě podle výsledků na posledním šampionátu.

Vydařená kvalifikace do druhého výkonnostního koše posunula Chorvatsko a Slovensko. Také další dva koše se rozdělovaly podle výsledků v kvalifikaci. V posledním pátém koši jsou oba pořadatelé šampionátu Maďarsko a Rumunsko, tým s nejhorší bilancí v kvalifikaci Velká Británie a vítěz první části kvalifikace Řecko.

Týmy budou rozděleny do čtyř skupin po pěti, z každé skupiny postoupí tři nejlepší týmy do další fáze.

Nasazení pro los mistrovství Evropy basketbalistek:
1. koš: Španělsko, Francie, Turecko, Srbsko
2. koš: Bělorusko, ČR, Chorvatsko, Slovensko
3. koš: Litva, Ukrajina, Polsko, Lotyšsko
4. koš: Černá Hora, Rusko, Švédsko, Itálie
5. koš: Velká Británie, Řecko, Maďarsko, Rumunsko
ČTK

ČT sport Wales - Gruzie konec
20190923T12:15:00+0200
Wales vs. Gruzie
Wales vs. Gruzie
Wales
Gruzie

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.