IMOS Brno - Nymburk 63:60IMOS po boji ukončil sérii basketbalistek Nymburka

Basketbalistky IMOSu Brno porazily v 7. ligovém kole Nymburk po boji 63:60 a připravily Středočeškám druhou porážku v sezóně. V tabulce se české vicemistryně na třetí tým tabulky dotáhly, oba celky mají bilanci 5-2.

Frida Ailiová z Brna.

Ve vyrovnané bitvě byl stav nerozhodný po první čtvrtině i v poločase, ve třetím hracím období se hostující tým dostal do osmibodového vedení 42:34. Brňanky se ale vzchopily a odmítly druhou ligovou porážku za sebou. Na ukončení třízápasové vítězné série Nymburka se nejvíce podílela Michaela Stejskalová, autorka 26 bodů.

Druhé místo v tabulce si šestou výhrou v sezóně upevnil Hradec Králové. Východočešky porazily 82:77 Valosun Brno a rovněž soupeři přerušily šňůru tří vítězství. Kateřina Křížová k tomu přispěla 26 body.

Trutnov nedal šanci pražské Slavii, která v minulém kole získala skalp IMOSu. Pod vysokou výhru 99:79 se podepsaly zejména Lenka Pazderová s 29 body a Samantha Ostarrelová s 27 body a 10 doskoky. V týmu soupeře se 21 body a 10 doskoky blýskla Baendu Lowenthalová. Trutnov se o skóre posunul před svého soupeře na šesté místo s vyrovnanou bilancí 3-3.