Zoersel - Olomouc 3:1Volejbalistky Olomouce vypadly po prohře v Belgii z Poháru CEV

Zoersel

Volejbalistky Olomouce vypadly po prohře 1:3 s belgickým Zoerselem z Poháru CEV. Před dvěma týdny zvítězily svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého v úvodním zápase prvního kola v domácím prostředí 3:2. Po vyřazení budou pokračovat ve Vyzývacím poháru, v jehož třetím kole se utkají s tureckou Bursou.

Olomouc v Belgii vyhrála první set, ale další dva jí nevyšly. Ve čtvrté sadě se už zdálo, že si domácí hráčky snadno zajistí postup, jenže za stavu 24:17 se zadrhly a ani jeden ze sedmi mečbolů neproměnily. Na vyrovnání na 2:2 ovšem moravský celek nedosáhl, čtvrtý set nakonec prohrál 26:28.

V prvním kole Poháru CEV startovaly také volejbalistky KP Brno, které dvakrát porazily Linec a postoupily. V osmifinále je čeká dvojzápas s francouzským klubem Béziers.

Odvetné utkání 1. kola Poháru CEV volejbalistek:
Zoersel - Olomouc 3:1 (-23, 19, 22, 26)
Rozhodčí: Andersen (Dán.), Fuentes (Šp.). Čas: 114 min. Diváci: 800. První zápas 2:3, postoupil Zoersel. Olomouc bude pokračovat ve Vyzývacím poháru.
Nejvíce bodů Olomouce: Schandlová 17, Kojdová 16, Rutarová 13, Holásková 10.