USK Praha - Ostrava ¨76:78 PPOstrava zdolala USK až v prodloužení, Opava rozstřílela Pardubice

Basketbalisté Ostravy potřebovali v sobotním 17. ligovém kole ke zdolání USK Praha prodloužení, ale nakonec byli úspěšní a po výsledku 78:76 přeskočili svého soupeře v tabulce. Zraněními sužované Pardubice nestačily na Opavu a po vysoké prohře 77:101 si připsaly třetí nezdar za sebou.

Ilustrační foto

Vysokoškoláci v domácí hale na Folimance ztratili další vyrovnanou bitvu až v úplném závěru. V úvodu poslední čtvrtiny přitom měla Ostrava problém vstřelit koš, první body z pole hosté zaznamenali až po více než pěti minutách. Domácí toho ale nedokázali využít k dostatečnému náskoku a zápas směřoval do vyrovnané koncovky.

Za stavu 65:65 se oba týmy trefily za tři body, ale ani jeden z celků svými střelami v úplném závěru nerozhodl. Muselo se tak prodlužovat, nastavený čas rozhodl těžkou střelou po nájezdu hostující Adam Číž čtyři sekundy před koncem.

Pardubicím v zápase s Opavou chyběla pětice důležitých hráčů a hlavně v druhé půli se to hodně projevilo. Opavští nasázeli v první půli 11 trojek, ale Východočeši se ještě drželi. Ve třetím období ale přišel kolaps a domácí po málokdy vídané šňůře 23:2 rozhodli. Nováček v dresu Pardubic americký pivot Matthew Hezekiah byl s 15 body nejlepším střelcem svého týmu.

Hráči Kolína předvedli doma neuvěřitelný zkrat, když v poslední čtvrtině ztratili náskok 23 bodů a prohráli s Jindřichovým Hradcem 84:86.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 17. kolo
USK Praha - Ostrava 76:78 po prodl. (24:22, 40:39, 54:56, 68:68)
Nejvíce bodů: Peterka 17, Feštr 16, Krušič 15 - Beaumont a Dougherty po 19, Rohde 12, Muirhead 11, Číž 10. Fauly: 27:23. Trestné hody: 22/14 - 27/19. Trojky: 8:7. Doskoky: 34:29.
Opava - Pardubice 101:77 (26:22, 53:47, 86:60)
Nejvíce bodů: Blažek 24, Šiřina 20, Klečka 18, Gniadek 13 - Hezekiah 15, Pandula 14, Bohačík 12. Fauly: 23:25. Trestné hody: 24/18 - 28/17. Trojky: 13:6. Doskoky: 38:31.
Kolín - Jindřichův Hradec 84:86 (25:14, 47:34, 71:48)
1.Nymburk761651:54985,7
2.Děčín161241282:117775,0
3.Prostějov161151463:134668,8
4.Pardubice161151389:130768,8
5.Opava161061307:123562,5
6.Jindřichův Hradec16881353:138950,0
7.Ústí nad Labem15781171:120346,7