Prostějov - Svitavy 69:68Prostějovští basketbalisté zdolali Svitavy o jediný bod

Prostějovští basketbalisté měli v nedělním 17. ligovém kole hodně práce s osmými Svitavami, nakonec ale doma dokázali těsně zvítězit 69:68 a upevnili si třetí místo. Druhý dnešní zápas byl na koše mnohem bohatší, poslední Brno prohrálo v Ústí nad Labem 94:99.

Prostějov už opět mohl zařadit do sestavy uzdraveného Slezáka, ale Tuři v jeho hale začali výtečně a po první čtvrtině vedli 25:13. Domácí hráči ztrátu postupně stáhli a ve třetí čtvrtině šli poprvé do vedení (48:47), avšak bodová přetahovaná pokračovala až do konce. V závěru Svitavy vsadily na střelbu zdálky, Šotnar a Votroubek se postarali o tři trojky, ale Prostějovu se nakonec odveta za prohru z úvodu sezony povedla.

Také Brno nemělo v Ústí daleko k úspěchu, třebaže přijelo bez tří hráčů základní sestavy. První čtvrtinu vyhráli hosté o bod, ale po půlhodině hry už měli výrazný náskok favorizovaní Severočeši, v jejichž týmu zářil autor 28 bodů Alič. Skóre se nakonec zastavilo těsně pod stovkou, když domácí Bejček z čáry trestného hodu minul.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 17. kolo
Prostějov - Svitavy 69:68 (13:25, 33:41, 53:54)
Nejvíce bodů: Talley 22, Mrviš 11, Slezák 10 - Abercrombie 18, Votroubek 15, Špaček 10. Fauly: 21:23. Trestné hody: 21/16 - 16/11. Trojky: 5:7. Doskoky: 39:31.
Ústí nad Labem - Brno 99:94 (19:20, 48:45, 79:70)
Nejvíce bodů: Alič 28, Vette 23, Laroche 11, Rahon 10 - Šiška 20, Dygrýn 17, Prášil 12. Fauly: 21:28. Trestné hody: 36/25 - 20/15. Trojky: 6:9. Doskoky: 40:35.
1.Nymburk761651:54985,7
2.Děčín161241282:117775,0
3.Prostějov171251532:141470,6
4.Pardubice161151389:130768,8
5.Opava161061307:123562,5
6.Ústí nad Labem16881270:129750,0
7.Jindřichův Hradec16881353:138950,0
8.Svitavy177101280:135641,2