Philadelphia - San Antonio 103:109Šampióni ze San Antonia vyhráli v NBA poosmé v řadě

Úřadující basketbaloví mistři NBA ze San Antonia vyhráli poosmé v řadě, formu v pondělí potvrdili proti nejhoršímu celku soutěže Philadelphii 109:103. Naopak Sixers i po 17. zápase zůstali bez výhry a už jen jedna porážka je dělí od vyrovnání smutného rekordu ligy. Osmnáctkrát za sebou v úvodu prohráli New Jersey Nets v sezóně 2009/10.

Dwyane Wade (vlevo) z Miami při střelbě poté, co přešel přes Drewa Goodena z Washingtonu.

Philadelphia je čtvrtým týmem v historii NBA, který prohrál úvodních 17 zápasů. Příště nastoupí ve středu na hřišti Minnesoty. Obhájce titulu táhl s 26 body Kawhi Leonard, jenž zastoupil zraněného Tonyho Parkera, který má naražená žebra. Spurs chyběl i odpočívající Tim Duncan. V dresu Sixers nasbíral 24 bodů a 11 doskoků Michael Carter-Williams.

Basketbalisté Washingtonu jasně přehráli Miami 107:86, v utkání ani jednou neprohrávali a připsali si 11. vítězství z 16 zápasů. Floridský celek proměnil jen dva z 22 trojkových pokusů. Střelcem večera byl washingtonský náhradník Rasual Butler s 23 body.

"Paul Pierce o přestávce vtipkoval, že si chce odpočinout, tak ať se trhneme na nějakých 25 bodů a on si půjde sednout," prozradil trenér Wizards Randy Wittman. Spoluhráči přání sedmatřicetiletého veterána splnili, vedli právě až o 25 bodů a Pierce nemusel odehrát více než 19 minut.

Utah smazal manko 22 bodů, i tak nakonec podlehl Denveru 101:103. Klíčový koš půl minuty před koncem trefil Ty Lawson, který byl s 15 body jedním ze sedmi dvouciferných střelců Nuggets. Denver dohrával bez Arrona Afflala, jenž byl v poslední čtvrtině vyloučen za nesportovní faul na Aleca Burkse.

Los Angeles Clippers porazili Minnesotu 127:101. Clippers vyhráli na trojky 15:2 a na doskoky 50:32. Blake Griffin a J.J. Redick za vítěze nastříleli po 23 bodech.