Orenburg - IMOS Brno 88:55Basketbalistky Brna v Evropské lize znovu prohrály

Orenburg

Basketbalistky IMOSu Brno utrpěly v Evropské lize další vysokou porážku. V 5. kole soutěže prohrály na palubovce ruského celku Naděžda Orenburg 55:88. Tým Jana Bobrovského zůstává ve skupině B jediným týmem bez vítězství, šňůra jeho porážek v Eurolize se protáhla už na deset.

Zprava Klára Křivánková z IMOSu Brno a Agnieszka Makowská s Rebeccou Harrisovou z toruňského týmu. Ilustrační foto.

České vicemistryně nicméně držely s favorizovaným soupeřem krok takřka celý úvodní poločas. Na rozdíl od bojácného výkonu v minulém kole doma proti Toruni se Brňanky tentokrát nezalekly a snažily se o otevřenou partii. Hindrákové se Stejskalovou se dařila koncovka a obě měly hlavní podíl na tom, že po šesti minutách IMOS vedl 12:8 a po první čtvrtině držel stále jednobodové vedení (21:20).

"V prvním poločase jsme podaly nejlepší výkon v sezoně na hřištích soupeřů. Dařila se nám střelba, při našich nájezdech pod koš nás soupeřky zastavovaly za cenu faulů. Škoda, že se basketbal nehraje pouze na dva desetiminutové poločasy. To bychom mohli uhrát solidnější výsledky," řekl kouč Bobrovský.

Ruský tým ale postupně začal získávat převahu a zejména uplatňoval výškovou převahu při doskakování. V celém zápase vybojovaly domácí hráčky v podkošových soubojích 44 míčů, Brňanky poloviční počet.

"Nejvíce se podkošová převaha projevovala po nepřesných střelách soupeřek. Pohodlně si doskočily odražený míč a daly nám koš. Podobné to bylo i po neproměněných trestných hodech," dodal brněnský trenér.

Domácí basketbalistky ve druhé čtvrtině několikrát odskočily a houževnaté svěřenkyně kouče Bobrovského se ještě v 17. minutě dotáhly na rozdíl dvou bodů. To ale bylo maximum. Po změně stran mladý tým Brňanek nestačil se silami. Orenburg s mnohem širším a kvalitnějším hráčským kádrem těžil z chyb soupeře a po rychlých protiútocích do otevřené obrany snadno zvyšoval náskok.

Ruský tým střelecky táhly k jasnému vítězství americké posily Johnsonová a Bonnerová, která v minulosti působila v Brně. Obě dohromady nastřílely 37 bodů. V poslední čtvrtině bylo utkání jednoznačnou záležitostí domácích. Nepřesně hrající Brňanky daly v této části už pouze pět bodů.

"Bonnerová byla nejlepší hráčkou Orenburgu. Výsledek mě mrzí. V závěru jsme už nestačili, navíc na nás měli na rozdíl od prvního poločasu rozhodčí mnohem přísnější metr," řekl Bobrovský.

Evropská liga basketbalistek - 5. kolo:
Skupina B:
Naděžda Orenburg - IMOS Brno 88:55 (20:21, 42:35, 67:50).
Nejvíce bodů: Bonnerová 20, Johnsonová 17, Vieruová 12 - Hindráková a Fontenetteová po 14, Stejskalová 12, Smithová 11. Fauly: 21:21. Trestné hody: 15/9 - 15/12. Trojky: 5:5. Doskoky: 44:22. Diváci: 3000.
Kayserispor - Schio 75:82
Energa Toruň - Salamanca 77:89 (za domácí Pecková 5 b.)
Fenerbahce Istanbul - Bourges 75:50