Brno - Azores 0:3Volejbalisté Brna prohráli ve Vyzývacím poháru s Azores

Brno

Volejbalisté Brna prohráli v úvodním utkání Vyzývacího poháru s portugalským týmem Fonte Azores za 70 minut hladce 0:3 po setech 18:25, 16:25 a 21:25. Odveta je na programu 18. prosince v Portugalsku.

Portugalský tým se třemi reprezentanty předčil domácí volejbalisty od úvodních minut důraznějším útokem i přesnější obranou na síti. V utkání Brňané ani jednou nevedli, podařilo se jim pouze čtyřikrát srovnat skóre. Nejlepší výkon odvedli ve třetím setu, kdy uhráli 21 bodů. Koncovku ale zvládl snadno tým Azores, který proměnil hned první mečbol. Brňané měli oporu pouze ve Zmrhalovi, který zaznamenal devět bodů.

"Nedokázali jsme se dostat v úvodních dvou setech do hry, soupeř nás přehrával svou přesností. Ve třetím setu jsme zlepšili útočnou spolupráci, na zvrat to ale nestačilo," řekl kouč Brňanů Ondřej Marek.