Memphis - San Antonio 101:107Šampióni NBA ukončili domácí vítěznou sérii Memphisu

New York

Po 22 zápasech v základní části skončila v NBA domácí neporazitelnost basketbalistů Memphisu. Postarali se o to obhájci titulu ze San Antonia, kteří zvítězili na palubovce Grizzlies 107:101.

Kawhi Leonard (vlevo) z týmu San Antonio Spurs bojuje o míč s hráčem Memphis Grizzlies Benoem Udrihem (číslo 19).

Na deváté výhře Spurs ve vzájemných utkáních za sebou měl lví podíl Tim Duncan, který dosáhl na osmý triple double v kariéře a čtvrtý v základní části. Dal 14 bodů, k tomu zaznamenal 10 doskoků a 10 asistencí a v 38 letech se stal druhým nejstarším hráčem, kterému se něco takového povedlo. V pokročilejším věku si triple double připsal jen Karl Malone v roce 2003, tehdy mu bylo čtyřicet.

„Dosáhnout něčeho takového je velmi těžké, když je vám 38 a hrajete takovíto náročný zápas, který nekončí 138:129," vyjádřil se uznale o výkonu spoluhráče jen o rok mladší Manu Ginóbili.

Cavaliers konečně na vítězné cestě

Cleveland před dvěma týdny prohrál jasně doma s Torontem a vypadalo to s Cavaliers všelijak. Jenže od té doby vyhráli šest zápasů v řadě a v pátek se pomstili Raptors na jejich palubovce výhrou 105:91. LeBron James byl nejlepším hráčem utkání s 24 body a 13 asistencemi. Oslabené Toronto prohrálo třetí zápas z posledních pěti, dál ale vede Východní konferenci.

„Dlužili jsme jim to. Oni přijeli do Clevelandu a dali nám co proto, takže jsme byli na dnešek pořádně namotivovaní," řekl rozehrávač vítězů Kyrie Irving.

Oklahoma vyhrála téměř povinný zápas ve Philadelphii 103:91. Kevin Durant se po návratu do sestavy ještě teprve dostává do tempa. Střelecky se trápil a zůstal na deseti bodech, ale zastoupil ho Russell Westbrook s 27 body. „Prostě nemůže dát 30 bodů každý zápas. Je to hráč, který sedm týdnů pořádně nehrál, takže se musí dostat zpátky do herního rytmu a teprve pak začne podávat výkony jako předtím," omlouval Duranta trenér Scott Brooks.

Houston Rockets vyhráli pošesté z posledních sedmi zápasů, ale proti trápící se Minnesotě měli překvapivě problémy a zachránil je až Nick Johnson v poslední sekundě prodloužení. Pět minut před koncem vedli Rockets o 13 bodů, ale pak se vyfauloval James Harden, jenž do té doby nastřílel 38 bodů, a Wolves dotáhli zápas do prodloužení. I v něm se dlouho oslabená Minnesota držela, ale pak neubránili Johnsona a ten nájezdem rozhodl.

4.Utah2051525,0
5.Minnesota1841422,2